فوتبال الشرطه قدرتی است/ قائدی می‌تواند برگ برنده استقلال باشد

آنالیزو پیشین استقلال گفت: الشرطه با فوتبال قدرتی می‌تواند استقلال را در این دیدار آزار دهد و بچه‌های ما باید مقابل این تیم بسیار باهوش باشند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال در ادامه مسابقات خود در لیگ قهرمانان آسیا یکشنبه شب در دوحه به مصاف الشرطه عراق می‌رود و صعود یا عدم صعود این تیم در گروی این بازی مهم و سرنوشت ساز است.

در خصوص این بازی نیما رسولی آنالیزور پیشین استقلال گفت: در غرب آسیا همه تیم‌ها بازی کرده‌اند به جز استقلال که این برای این تیم هم مزیت به حساب می‌آید و هم عیب. مزیت از این جهت است که آنها در حالی چند روز استراحت کرده و خستگی از بدنشان در رفته که سایر تیم‌ها به صورت فشرده بازی کرده‌اند و از آن جهت عیب است که بقیه تیم‌ها در شرایط مسابقه در این بازیها قرار گرفته‌اند و آبی پوشان خیر.

وی اضافه کرد: فوتبال قدرتی عراق در همه سطوح برای ما مشکلاتی ایجاد کرده. از تیم‌های پایه گرفته تا رده‌های ملی بزرگسالان و باشگاهی و این به دلیل خصلت قدرتی است که در ذات فوتبال عراق وجود دارد. لذا بازیکنان استقلال و مجموعه کادر فنی این تیم باید در این بازی هوشیاری لازم را داشته باشند. به خصوص که این، بازی مرگ و زندگی است.

آنالیزور پیشین آبی پوشان بیان داشت: در این بازی نقش بازیکنان تکنیکی و سرعتی استقلال بسیار مهم است و به اعتقاد من بازیکنی نظیر مهدی قائدی می‌تواند برگ برنده‌ای در این بازی باشد. سرعت و تکنیک بالای قائدی می‌تواند در مقابله با مدافعان کند عراقی به کار آید و گره های این بازی را باز کند.

رسولی به نقش مدافعان کناری آبی پوشان در این بازی اشاره کرد و گفت: مهاجمان عراقی روی هوا تبحر خاصی دارند و توپهای بلند ارسالی از کناره‌ها در هر شرایطی خطرناک است. بهتر است به جای آن که اجازه دوئل مستقیم مدافعان میانی با مهاجمان عراقی روی هوا را بدهیم، مدافعان کناری ما لبه‌های خط را برای نفوذ و ارسال ببندند و جبهه اول را از لب خط ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: در این بازی ضربات ایستگاهی هم بسیار مهم و تعیین کننده است و هر یک از دو تیم می‌توانند روی ضربات ایستگاهی دروازه یکدیگر را باز کنند. در مجموع نیز باید بگویم توان هر دو تیم به یک اندازه است هر دو تیم در این بازی به یک میزان شانس پیروزی دارند. من امیدوارم نماینده کشورمان در این بازی پیروز شده و در پایان این بازی نیز جواز صعود به مرحله بعدی را دریافت دارد.

بیشتر بخوانید:

قائدی: بازی کردن کنار دیاباته لذتبخش است

الشرطه حریف سرسختی برای استقلال است/ نامجومطلق تجربه کافی را دارد

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال الشرطه عراق لیگ قهرمانی فوتبال آسیا AFC Champions League فوتبال