فوتبال ایران باید منتظر روزهای «سیاه» تر از این باشد؟

دو شکست پیاپی برابر بحرین و عراق و سقوطی که تیم ملی ایران در رده بندی فیفا داشت، اوضاع را برای این رشته پرطرفدار در کشور تلخ تر از قبل کرده است....

فوتبال ایران باید منتظر روزهای «سیاه» تر از این باشد؟

به گزارش مدال، هشت سال حضور کی روش در تیم ملی فوتبال ایران حداقل خاصیتی که داشت این بود که طرفداران و علاقمندان این رشته نگرانی بابت کسب نتیجه برابر تیم های درجه اول آسیایی نداشتند چه برسد به دیدار با تیم های درجه دومی مثل عراق و بحرین.

مهدی تاج که سیاست های خاص خودش در اداره فدراسیون را دارد و نتایج تیم ملی و اتفاقات فدراسیون هم نشان می دهد که در سیاست او اشتباه بوده است، قصد داشت مربی را جانشین کی روش کند که حداقل فوتبال ایران رو به عقب حرکت نکند. 

با این حال نتایجی که تاکنون ویلموتس به همراه تیم ملی کسب کرده نشان می دهد تاج راه را به اشتباه رفته است. سقوط فوتبال ملی در رده بندی جدید فیفا هم موید این موضوع است که تاج اوضاع فدراسیون را بحرانی تر از قبل کرده است. 

با این سقوط نگرانی علاقمندان به فوتبال بیشتر شده و خود مسئولان هم به این نتیجه رسیده اند که روزهای سختی در انتظار تیم ملی و فوتبال ایران است. رقم خوردن این شرایط این پرسش را ایجاد می کند که آیا روزهای سیاه تر فوتبال ایران در راه است؟

آیا تدابیری که تاج برای فدراسیون فوتبال در نظر می گیرد می تواند این رشته را از مسیر کجی که در آن قرار گرفته به مسیر مستقیم و موفقیت برگرداند؟ آیا تیم ملی می تواند با ویلموتس و یا با سرمربی جدید در دیدارهای دور برگشت موفق باشد و از این مرحله صعود کند؟

بیشتر بخوانید:

حمله سرمربی اسبق تیم‌ملی به فدراسیون فوتبال و ویلموتس

تگ ها


مارک ویلموتس کی روش تیم ملی فوتبال ایران فوتبال