فوتبال ایران و تهدید به تعلیق این بار از سوی AFC (عکس)

کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه مجددی به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در نامه اخیر بحث انتخاب مهدی محمدنبی بعنوان دبیرکل  دوباره مورد سئوال (این‌بار از سوی کمیته اجرایی) قرار گرفته و با ذکر ایرادهای آیین نامه ای این تصمیم فدراسیون زیر سئوال رفته است.


AFC در این نامه تاکید کرده جلسه ای که فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده در آن نبی را انتخاب نموده طبق آیین نامه اداری برگزار نشده(و مدارک فدراسیون را  زیر سئول برده است). مدرکی که فدراسیون  منتشر و در آن ادعا کرده بود انتخاب نبی در جلسه ای با حضور اعضای هیئت رییسه انجام شده. با این‌حال ای اف سی تاکید می کند منابعی در دست دارد که این جلسه با توجه به تشریفات مورد نیاز اداری به صورت قانونی برگزار نشده که صورتجلسه آن مورد تایید باشد!


در این نامه همچنین به عدم حضور ابراهیم شکوری در جلسه ۵ روز پیش ایراد آیین نامه‌ای گرفته شده ؛ همانطور که انتخاب نبی باتوجه به عضویت  او (در زمان جلسه) در هیئت رییسه باشگاه پرسپولیس، تخلف ارزیابی شده است.

نامه دوم AFC  به فدراسیون فوتبال ایران با این جمله تمام می‌شود: هنوز ابراهیم شکوری را به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران می‌شناسیم.

ترجمه نامه AFC به شرح زیر است:

در رابطه با مذاکرات انجام شده قبلی بین AFC و فدراسیون فوتبال ایران در رابطه با موارد ذکر شده در بالا و به ویژه در رابطه با نامه ۳۱ مارچ شما، مایلیم توجه شما را به موارد زیر از جلسه کمیته اجرایی AFC در مورد موضوعاتی که فدراسیون فوتبال ایران باید انجام بدهد، جلب میکنیم.

۱. باتوجه به بند ۳۴.۱ اساسنامه فدراسیون فوتبال، رئیس فدراسیون، دستور جلسه را مشخص می‌کند. هر عضو کمیته اجرایی می‌تواند آیتم‌هایی را برای گنجاندن در دستور جلسه پیشنهاد بدهد. اعضای کمیته اجرایی باید ۱۰ روز پیش از جلسه، پیشنهادهایی که می‌خواهند در دستور جلسه گنجانده شود را به دبیرخانه فدراسیون اعلام کنند. دستور جلسه باید برای همه کمیته های اجرایی حداقل ۷ روز پیش از جلسه فرستاده شود. ای‌اف‌سی از طریق منابع موثق متوجه شده که دعوت نامه، دستور جلسه و سایر مدارک، پیش از جلسه گفته شده کمیته اجرایی برای اعضای کمیته ارسال نشده.

۲. باتوجه به بند ۳۴.۴ اساسنامه فدراسیون، دبیرکل باید بدون حق رای در جلسه کمیته اجرایی  شرکت داشته باشد. AFC متوجه شده که به آقای ابراهیم شکوری اطلاعی برای حضور در جلسه داده نشده است.

* علاوه بر این ها، AFC از این موضوع مطلع است که در زمان برگزاری جلسه کمیته اجرایی، همچنان عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس بود و باتوجه به بند ۶۶ اساسنامه فدراسیون، این موضوع مغایر  قوانین است و این موضوع در نامه قبلی ما در ۳۱ مارچ ذکر شده.

* ای اف سی شواهد معتبری در دست دارد که به آشکارا ثابت می‌کند بعضی از موارد موجود در اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران، پیش از انتصاب آقای مهدی محمدنبی، مورد تخطی قرار گرفته و انتصاب ایشان به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران، با تخطی قوانین انجام گرفته و ما همچنان آقای ابراهیم شکوری را به عنوان دبیرکل فدراسیون می‌شناسیم.

* از فدراسیون فوتبال ایران می‌خواهیم که به همه موارد گفته شده برای استخدام دبیرکل جدید یا در مورد رفتار با دبیرکل فعلی در اساسنامه فدراسیون پایبند باشد تا از هرگونه شکایت و چالش حقوقی در امان بمانند و تمام انتصاب هایشان معتبر بماند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای روز جنجالی فدراسیون فوتبال چیست؟

تگ ها


مهدی محمدنبی فدراسیون فوتبال ابراهیم شکوری ای اف سی فوتبال