فوتبال ایران چقدر از AFC طلبکار است؟

فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد علاوه بر فیفا کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز باید مبالغی را به آنها پرداخت کند....

به گزارش "ورزش سه"، ماجرای پول‌های بلوکه شده فدراسیون فوتبال ایران از فیفا چند روزی است بسیار مطرح شده و در این خصوص گفته می‌شود مبالغی که فدراسیون نشینان درباره اش حرف می‌زنند گرفته شده و طلب ایران از فدراسیون جهانی بسیار ناچیز است. در چنین شرایطی اما خزانه‌دار فدراسیون نه تنها طلب از فیفا را تایید می‌کند که می‌گوید از کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز مبالغی را طلبکار هستیم.


علی سلیمانی در این باره گفت: «ما اعتباراتی نزد فیفا داریم که آنها باید تایید کنند و به ما تخصیص بدهند. تا زمانی که این اتفاق نیفتد هم به حساب مان نمی‌آید. مطالباتی که ما داریم چند میلیون دلار است اما این مبلغ هنوز به فوتبال ایران تخصیص داده نشده است. ما از سال ۲۰۱۰ بابت پروژه‌های عمرانی طلب داریم اما باید تخصیص داده شود. به محض تخصیص این پول می‌توانیم بدهی‌ها را بدهیم و پروژه‌های عمرانی را فعال کنیم. همین حالا می‌خواهیم زمین شماره یک کمپ را استارت بزنیم.»


وی افزود: «ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا هم طلبکار هستیم. برای قسط دوم خوابگاه دوم حدود ۳۰۰ هزار رینگت مالزی طلب داریم. قسط بعدی‌اش ۵۰۰ هزار رینگت است که این‌ها برای ما درآمدزایی است.»

تگ ها


ای اف سی