فوتبال برای لذت بردن زنده هاست، نه مرده‌ها!

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان معتقد است در صورتی می توان اساسنامه ارسالی به فیفا را مورد تایید دانست که پیش از ارسال، توسط اعضای مجمع دیده شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سعید آذری در پاسخ به سوالی که درباره ارسال مستقیم اساسنامه اصلاح شده به فیفا (بدون تحویل به اعضای مجمع) پرسیده شد گفت: منم هم در شنیده ها فهمیدم که آقای نبی از مدیران کارکشته ماست و قوانین را هم بهتر از ما می داند پیشنهاداتی از باشگاه ها درباره اساسنامه گرفته بودند من همان موقع گفتم که امیدوارم این به این ترتیب نشود که اساسنامه مستقیم فرستاده شود و بعد بگویند با پیشنهادات باشگاه ها این اساسنامه را آماده کرده ایم. این حرکت خوبی بود اما نه انکه دوستان بگویم دیگر اساسنامه را به مجمع ندهند و مشتقیم به فیفا بفرستند.

او در این باره ادامه داد: به هرحال این اساسنامه باید به مجمع بیاید و خوانده شود. اگر این بیفتد که خوب است اما اگر نیفتد به نظرم فرقی با گذشته نکرده است. همه دیدند اولین کسی که این موضوع را قانونی شروع کرد من بودم و دوستانی هم که امضاهایشان را پس گرفتند دیدند که اشتباه کردند. به هرحال اگر این اتفاق نیفتد من فکر می کنم ارسال اساسنامه به فیفا غیرمنطقی و بی احترامی است.

او در پاسخ به این اینکه دبیرکل فدرسیون فوتبال گفته در اساسنامه جدید فداسیون نهاد عمومی غیردولتی محسوب می شود گفت: این البته در ظاهر یک گام مثبت است. نهادهای عمومی غیردولتی تابع قانون تجارت نمی شوند. در صورت یکه فدراسیون فوتبال ایران به عنوان یک شرکت تجاری باید تابع قانون تجارت باشد. شما می بینید که فیفا هم به عنوان بالاترین مرجع عمومی برگزاری رقابت ههای فوتبال، در مرکز تجاری کاندون سوییس ثبت شده است. من یک سوال دارم، چرا آنجا فیفا ثبت می شود اما اینجا با برداشتن یک کلمهه دنیایی از مفاهیم پشت آن است می خواهیم این کار را نکنیم. برداشتن این کلمه به این آسانی ها هم نیست.

مدیرعامل فولادی ها در این باره ادامه داد: حتما فکری پشت این کار است از یک طرف می خواهیم خودمان را از قانون تجارت جدا کنیم و از طرف دیگر هم بگوییم تسلط دولت تمام شده است. خیر، مطمئن باشید اینگونه نیست. به نظر من این حرکت هوشمندانه ای است که ممکن است در آینده به ضرر ما هم تمام شود.

او درباره آخرین نظراتش مبنی بر آماده کردن اساسنامه جدید نیز گفت: همه حرف های من درباره اساسنامه قبلا گفته شده و حالا هر چه من بگویم در این باره حساسیت ها روی من بیشتر می شود. در حال حاضر گروهی مشغول ساسنامه هستند و آن جام هم سعی می کنم چیزی نگویم. شاید هر از گاهی پیامی به آنها بدهم و همین. من به عنوان یک عضو مجمع تکالیف خودم را انجام دادم. توضیح در این باره وظیفه آنهاست. مهمترین اعضای ارکان انضباطی باید در مجمع باشند و نواب رئیس هم باید از همین مجمع انتخاب شوند. بحث هایی درباره اعضای هیات رئیسه و دبیرکل است که همه آنها را قبلا توضیح داده ایم.

آذری در ادامه گفت: خوشبختانه آقای نبی از اعضای کارکشته فوتبال است و می داند که اگر هیچکدام از این ها انجام نشود بحث تایید اساسنامه به مشکل می خورد. در حال حاضر بزرگترین مشکل هم همان است که هیچ یک از اعضای مجمع، اساسنامه جدید را ندیده باشند و که در آن صورت باز هم دچار مشکل خواهد شد. ایکه از زمین به آسمان می بارد و اقلیتی که ما آنها را برای هیات رئیسه انتخاب کردیم در حال حاضر برای کل فوتبال ایران تصمیم گیری می کنند. این را من خیلی صریح .و واضح می گویم که اعضای هیات رئیسه همه شما بر اساس ارای همین اعضای مجمع انتخاب شده اید و نباید اینگونه باشد که بخواهیم برای مجمع تصمیم گیری کنید. این گونه نباید باشد که اساسنامه مورد نظر خود را بدون نشان دادن به مجمع و اینکه کسی نخوانده را  به فیفا بفرستید و پس از آن هم به پیشنهاداتی که از مجمع گرفتید استناد کنید. در هر صورت انشالله ختم به خیر شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه فولاد هم جز تیم هایی است که برای برگزار نشدن ادامه بازی های لیگ برتر نامه زده است و به همراه تیم ها زیر این درخواست امضا زده است یا خیر گفت: فولاد جز آن نیست. کرونا فقط بحث کشور ما نیست. همه جای دنیا با آن درگیر هستند و فکر می کنم حرف اول و آخر را در این زمینه ستاد کرونا می زند. این که تضمین بدهند بازیکنان مریض نشوند اصلا کار سازمان لیگ نیست. این درخواست باید از ارگانی خواسته شود که از نظر بهداشتی می تواند نظر دهد.


آذی در پایان گفت: در همان روزهای ابتدایی بحث ورود کرونا به ایران، باشگاه فولاد هم از جمله باشگاه هایی بوده که درخواست تعطیلی لیگ را داده است و این موضع ما تا همین الان هم تغییری نکرده است. ولی این که بخواهیم مکاتیه یا نامه نگاری کرده باشیم خیر، برای من و باشگاه فولاد سلامتی اعضای درگیر با بازی هاست و اگر قرار باشد یکی از این نفرات آسیب ببیند به نظرم اگر فوتبال تعطی شود از همه چیز بهتر است چرا که فوتبال را برای لذت بردن زنده ها درست کرده اند نه مرده ها!

بیشتر بخوانید:

آذری: مدیر ۳ میلیاردی باید ۲۵۰ میلیارد آورده باشد

آذری به دنبال رفع نواقص زیرساختی فولاد خوزستان

 

 

تگ ها


فولاد خوزستان سعید آذری فوتبال ایران فوتبال