فوتبال جنوب منتظر گلزنی مهاجمان خارجی

هواداران تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان چشم انتظار گلزنی مهاجمان خارجی در ترکیب تیم‌هایشان هستند....

هواداران تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان چشم انتظار گلزنی مهاجمان خارجی در ترکیب تیم‌هایشان هستند.

به گزارش مدال،هفته بیستم لیگ برتر فوتبال به کام هواداران فولاد و صنعت نفت نبود؛ فولادی‌ها در ورزشگاه غدیر اهواز به استقلال باختند و ساعتی بعد از این مسابقه هم تیم نفت آبادان در ورزشگاه آزادی مغلوب پرسپولیس شد.

شکست تیم‌های فولاد و صنعت نفت مقابل استقلال و پرسپولیس در شرایطی رقم خورد که مهاجمان خارجی تیم‌های خوزستانی برخلاف مهاجمان خارجی تیم‌های سرخابی تهران فروغ زیادی در میدان نداشتند.

جاناتان بالوتلی مهاجم برزیلی صنعت نفت که از اوایل لیگ در ترکیب این تیم به میدان رفته، هنوز موفق به گلزنی در لیگ هجدهم نشده است. رافائل مسی مهاجم کامرونی فولاد خوزستان هم که از نیم‌فصل دوم به جمع سرخ‌پوشان جنوبی پیوسته، در چند بازی اخیر این تیم گلزنی نکرده است.

برخی کارشناسان بر این عقیده هستند که بازیکنان خارجی برای نشان دادن قابلیت‌های فنی خود نیاز به زمان دارند و با چند مسابقه نمی‌توان در خصوص عملکرد آن‌ها قضاوت کرد، اما گروه دیگری از کارشناسان معتقدند بازیکن باکیفیت خارجی از همان بازی اول قابلیت‌های فنی‌اش را نشان می‌دهد و بعنوان مثال از بازیکنانی نظیر مامه تیام، استنلی کی‌روش، آنتونی استوکس، آیاندا پاتوسی و ... در دو فصل اخیر لیگ ایران نام می‌برند.

قطعا هفته‌های باقی مانده از لیگ می‌تواند فرصت خوبی برای مهاجمان خارجی صنعت نفت و فولاد باشد تا در ترکیب این تیم‌ها خوش بدرخشند و رضایت هوادارانشان را جلب کنند.