فوتبال زنان: اخراج جنجالی علیه دابل‌پوکر بمی‌ها؟

شاگردان رضایی در جدالی حساس و سرنوشت‌ساز موفق شدند در خانه پیروز شوند تا همچنان برای قهرمانی امیدوار بمانند....

به گزارش "ورزش سه" در حساس‌ترین دوئل هفته پنجم دور نهایی لیگ برتر فوتبال زنان، دو تیم سپاهان اصفهان و شهرداری بم به عنوان مدعیان قهرمانی در ورزشگاه صفائیه اصفهان به مصاف یکدیگر رفتند؛ بمی‌ها با پیروزی در این مسابقه در آستانه هشتمین قهرمانی‌شان در لیگ فوتبال زنان قرار می‌گرفتند و در طرف مقابل برد خانگی سپاهان می‌توانست امیدهای قهرمانی را در اردوی این تیم حفظ کند.

بازی مطابق انتظار، پربرخورد و البته پر هیجان دنبال شد؛ روی ارسال ضربه کرنر و اشتباهات پی در پی خط دفاعی شهرداری بم، شاگردان رضوان رضایی توسط ثنا صادقی به گل برتری رسیدند؛ در حالی‌که طلایی‌پوشان به دنبال حفظ پیروزی در نیمه اول بودند، اعلام پنالتی به سود شهرداری بم، شاگردان جعفری را در آستانه گل تساوی قرار داد و زهرا سربالی علی‌رغم تشخیص درست دروازه سپاهان توانست گل تساوی را بزند و بازی با نتیجه ۱-۱ در نیمه اول به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم، تلاش سپاهانی‌ها برای رسیدن به گل دوچندان شد و برخوردها میان بازیکنان دو تیم نیز با توجه به حساسیت مسابقه شدت گرفت؛ برخوردهایی که سرانجام سلما رضوی داور مسابقه را وارد کرد تا در دقیقه ۶۸ منا محمودی ستاره تیم فوتبال شهرداری بم را از زمین مسابقه اخراج کند تا کار بمی‌ها برای حفظ نتیجه و رسیدن به پیروزی در خانه سپاهان دشوار شود.

با اخراج محمودی، فشار طلایی‌پوشان روی دروازه شهرداری بم برای رسیدن به گل برتری ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۷۳ هاجر دباغی جوان پرانگیزه سپاهان توانست گل برتری تیمش را بزند و در ادامه نیز تلاش بمی‌ها برای جبران نتیجه به جایی نرسید تا شاگردان رضایی با کسب پیروزی ۶ امتیازی خانگی، با ۷ امتیاز جایگاه سوم را با تفاضل -۳ تصاحب کنند و برای قهرمانی باید در هفته پایانی مقابل شهرداری سیرجان به پیروزی پرگل برسند.

البته در طرف مقابل شهرداری بم با این شکست ۸ امتیاز باقی‌ماند و صدر جدول را از دست داد اما آن‌ها شانس بیشتری برای قهرمانی نسبت به سپاهان دارند؛ چرا که در هفته پایانی باید در خانه از تیم بی‌انگیزه وچان کردستان میزبانی کنند. هشتمین قهرمانی شاگردان مرضیه جعفری که به نوعی دابل پوکر آن‌ها هم در فوتبال زنان به شمار می‌رود، در شرایطی به دست خواهد آمد که سپاهان بتواند از حریف سیرجانی خود تساوی بگیرد و یا آن را شکست بدهد و بمی‌ها هم در خانه از سد وچان بگذرند.

تگ ها


فوتبال بانوان