فوری: درگذشت مالک باشگاه لستردر سانحه سقوط هلیکوپتر

هلیکوپتر ویچای سریواداناپارابا، مالک باشگاه لسترسیتی، بعد از دیدار امشب این تیم مقابل وستهام در خارج از ورزشگاه کینگ پاور سقوط کرد ......

هلیکوپتر ویچای سریواداناپارابا، مالک باشگاه لسترسیتی، بعد از دیدار امشب این تیم مقابل وستهام در خارج از ورزشگاه کینگ پاور سقوط کرد.

به گزارش مدال، لسترسیتی امشب در دیدار نه چندان جذاب، مقابل وستهام با تساوی 1-1 متوقف شد و در پایان این دیدار، سریواداناپارابا مانند همیشه، سوار هلیکوپتری شد که او را از داخل ورزشگاه کینگ پاور به خانه اش منتقل می کرد اما این بار این هلیکوپتر بیرون ورزشگاه سقوط کرد و شاهدان عینی از حضور پرتعداد نیروهای پلیس، آمبولانس و نیروهای امنیتی در اطراف ورزشگاه خانگی لستر خبر دادند.

 

براساس گزارش ها، ویچای سریواداناپارابا در هلیکوپتر حضور داشته اما هنوز مشخص نیست که آیا به جز او، اشخاص دیگری هم در این پرواز حضور داشتند یا خیر.

تصاویری که بلافاصله بعد از سقوط هلیکوپتر منتشر شده، نشان از حریق پردامنه ای در اطراف محل حادثه است.

پلیس لسترشایر در بیانیه ای اعلام کرد:" ما در حال کنترل حادثه ای هستیم که در مجاورت ورزشگاه کینگ پاور رخ داده است. سرویس های اورژانس هم مطلع شده و در حال انجام ماموریت هستند."

گفته می شود این حادثه به دلیل مشکلی در دم هلیکوپتر اتفاق افتاده است. آنطور که از گزارش ها مشخص است، هلیکوپتر بدون مشکل از زمین چمن ورزشگاه کینگ پاور بلند شد و به ارتفاع 60 متری رسید اما بعد از چند چرخش، در پارکینگ ورزشگاه سقوط کرد. لحظاتی بعد از سقوط هم، آتش سوزی آغاز شد. این هلیکوپتر علاوه بر دو خدمه پرواز، ظرفیت جابجایی 6 مسافر را داشته است.

این اتفاق بسیاری از هواداران لسترسیتی را در شوک فرو برده است. گری لینه کر، ستاره سابق تیم ملی انگلیس و مجری برنامه مچ آو د دی، در توئیترش نوشت:" شنیدم که هلیکوپتر مالکان باشگاه لسترسیتی در پارکینگ باشگاه سقوط کرد.

حادثه وحشتناک به نظر می رسد. هنوز از چیزی مطمئن نیستم و اینکه چند نفر تلفات داشته است."

 

هری مگوایر، مدافع ملی پوش لسترسیتی، هم ویدئویی از صحنه آتش سوزی را به همراه چند ایموجی دعا کردن، در صفحه توئیترش منتشر کرد. بن چیلول، دیگر بازیکن لستر، هم پست مشترکی را منتشر کرد.

یک شاهد عینی به میرر گفت:" من همه اتفاق را دیدم. کامل واضح بود که هلیکوپتر دچار مشکل شده و تنها توانست از ورزشگاه خارج شود و بعد از اینکه چند بار دور خودش چرخید، سقوط کرد."

سریواداناپرابا که مالک کمپانی کینگ پاور است، در سال 2010 لسترسیتی را خرید و از سال 2011، ریاست این باشگاه را برعهده دارد. با سرمایه گذاری او بود که لسترسیتی توانست در فصل 16-2015، قهرمان لیگ برتر شود. او پس از این قهرمانی، به هر یک از بازیکنان تیمش، یک BMW 100 هزار پوندی هدیه داد. او سال گذشته باشگاه بلژیکی او اچ لوون را هم خریده بود.

آتش سوزی ناشی از این حادثه توسط ماموران آتش نشانی مهار شده اما آنطور که از تصاویر مشخص است، هلیکوپتر به طور کامل منهدم شده و انتظار می رود تمام سرنشین های آن کشته شده باشند. هنوز هیچ منبعی به طور رسمی کشته شدن ویچای سریواداناپارابا را تایید نکرده اما گفته می شود او به همراه دو دخترش و مدیر فنی باشگاه در این حادثه جان شان را از دست دادند.

 

تگ ها


لستر سیتی لیگ برتر فوتبال