فوری-عابدزاده:خداحافظ پرتغال سلام اسپانیا

امیر عابدزاده دروازه‌بان ملی پوش فوتبال ایران، با یک باشگاه اسپانیایی به توافق رسید....

به گزارش "ورزش سه"، لحظاتی پیش باشگاه پونفرادا که در لالیگای دو حضور دارد و فصل گذشته در رتبه هفتم قرار گرفته است، خبر توافق خود با دروازه‌بان ایرانی سابق تیم فوتبال ماریتیمو را منتشر کرد.

عابدزاده که فصل گذشته عنوان بهترین دروازه‌بان فصل پرتغال را به دست آورده بود، سالهاست که درباره رویایش برای حضور در فوتبال اسپانیا می‌گوید و به همین دلیل و باوجود پیشنهاداتی که از یکی دو تیم در یونان و پرتغال (پاناتینایکوس، بواویشتا و...) داشته است، در نهایت این تیم مربوط به لیگ سگوندا را برای ادامه فوتبالش انتخاب کرد.


باشگاه پونفرادا با این تصور از یک خرید بزرگ تابستانی رونمایی کرد؛ گلر تیم ملی ایران و بهترین دروازه‌بان فصل پیش لیگ پرتغال.

عابدزاده در هفته‌ های گذشته برای حضور در لالیگا و تیم‌های مثل مایورکا و کادیز نیز امکان سنجی کرده اما مسئله پاسپورت ایرانی مانع بزرگی در انتقال او بود و حالا این تیم اسپانیایی پونفرادا با او به توافق رسیده تا این دروازه‌بان ایرانی به رویایش ادامه دهد.

هدف بزرگ عابدزاده همواره حضور در لیگ فوتبال اسپانیا و بازی در سطح اول لالیگا بوده و تصور می‌کند با ترک پرتغال و عقد قرارداد با پونفرادا به این هدف نزدیک تر خواهد شد.

او در زمان حضور در لیگ پرتغال در تیم‌های باریرنسه و ماریتیمو حضور یافت و از پایین ترین سطح ناباوری علاقه‌مندان به فوتبال در ایران تبدیل به چهره ای شد که همه او را یک رقیب بزرگ برای علیرضا بیرانوند گلر شماره یک تیم ملی ارزیابی می‌کنند. او قصد دارد با ادامه درخشش در فوتبال اسپانیا و البته دریافت پاسپورت اروپایی، شرایط خود را در مارکت فوتبال اروپا نیز بهبود بدهد و کسی نمی‌داند که سال آینده پس از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شرایط برایش چگونه رقم خواهد خورد.


ویدیوی جذاب برای معارفه عابدزاده؛ جایی که تا میانه‌های ویدیو، هواداران این تیم باید خرید تازه را حدس بزنند و بعد رونمایی از گلر تیم ملی ایران.

پونفرادا فصل گذشته را در رتبه هشتم لیگ ۲۲ تیمی اسپانیا سپری کرد. این تیم در روزهای اخیر چند بازیکن جدید به خدمت گرفته که یکی از آنها لوچو گارسیا دروازه‌بان کلمبیایی است که احتمالا رقیب عابدزاده خواهد بود.

هدایت این تیم نیز برعهده آندونی آلونسو اسپانیایی است که سابقه بازی در هرکولس اسپانیا را دارد.

تگ ها


ماریتیمو امیر عابدزاده