فولاد انتقام استقلال را از یحیی گرفت(عکس)

فولاد اولین سوپرجام تاریخ خوزستان را بعد از دو تلاش ناموفق توسط تیم های این استان کسب کرد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم فولاد خوزستان با کسب پیروزی یک بر صفر مقابل پرسپولیس در سیرجان، فاتح سوپر جام فوتبال ایران شد. این دیدار امروز برگزار شد و موسی کولیبالی تک گل شاگردان نکونام را در دقیقه ۱۸ به ثمر رساند.

این اولین سوپرجام تاریخ فوتبال ایران است که به دست یک تیم از خوزستان فتح می شود و نمایندگان این استان، تا پیش از این دو تلاش ناموفق برای بالا بردن این جام داشتند.

فولاد با قهرمانی در لیگ برتر در اولین دوره سوپر جام فوتبال ایران حضور داشت و مقابل صباباتری به میدان رفت. صبا در آن دیدار با گل‌های علی دایی(۱۰ و ۸۰)، روبرت مارکوسی(۷۵) و سلطانی(۸۲) به پیروزی رسید؛ در همین دیدار بود که درگیری شدیدی بین دایی و مبلعی به وجود آمد و هافبک فولاد به همراه نوازی در دقایق پایانی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شدند.

استقلال خوزستان در سال ۱۳۹۵ با قهرمانی در لیگ برتر به سوپرجام راه یافت و در حالی که ۲-۰ از ذوب آهن پیش بود در عرض ۹ دقیقه بازی را مساوی شده دید و در وقت های اضافه دو گل دیگر خورده و ۴-۲ مغلوب حریف شد. یحیی گل محمدی در آن بازی هدایت ذوب آهن را به عهده داشت.


 
فولاد در بازی امروز که دومین سوپر جام تاریخ این باشگاه و سومین سوپر جام یک تیم خوزستانی بود از سد پرسپولیس گذشت تا هم اولین بار این جام را برای خود و استانش کسب کند و هم انتقام شکست استقلال خوزستان در سوپرجام ۹۵ را از یحیی گل محمدی که در بازی امروز هدایت پرسپولیس را به عهده داشت بگیرد.

تگ ها


پرسپولیس تهران سوپرجام ایران فولاد خوزستان استقلال تهران فوتبال ایران یحیی گل محمدی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال