فولاد تابع نظر ستاد کرونا برای برگزاری بازی‌ها

پزشک تیم فوتبال فولاد خوزستان معتقد است باید مدت زمان بیشتری می‌گذشت تا شرایط برگزاری بازی‌ها فراهم شود....

به گزارش "ورزش سه"، اکبر مرادی درباره فعالیت‌های ورزشی و شرایط خاص در استان خوزستان گفت: متاسفانه در منطقه‌ خوزستان با حالت قرمز کرونایی زندگی‌ می‌کنیم و طبیعی است که در حالت قرمز، فعالیت ورزشی صورت نخواهد گرفت؛ باید مسؤولان راهکارهایی را اتخاذ کنند تا با همکاری مردم بتوانیم آن را به وضعیت زرد و سپس سفید در بیاوریم.

او ادامه داد: مسؤولان فدراسیون فوتبال همیشه به کادرهای پزشکی تیم‌های فوتبال لطف داشته‌اند و به نوبه خودم از همکاری و قدردانی آنها ممنون هستم، اما برای برگزاری لیگ باید از لحاظ سخت افزاری و نرم‌افزاری، تیم‌ها به امکانات پزشکی مجهز شوند.

پزشک تیم فولاد اضافه کرد: با تمام احترامی که به تمام تیم‌ها و همکاران پُر تلاشم قائل هستم، اما بعضی تیم‌ها برای داشتن حداقل امکانات پزشکی با مشکل مواجه هستند و در این خصوص نیاز به همکاری مسؤولان است. برای انجام پروتکل‌های فیفا باید امکانات را فراهم کنیم و همچنین از نظر بعد اقتصادی نیز تصمیماتی را اتخاذ کنیم. پزشکان در خدمت بهداشت روان و جسم جامعه هستند، ما نیز وظیفه داریم که این بهداشت و سلامت را در باشگاه خود جاری کنیم.

مرادی تصریح کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز تمرین ۲۹ رشته ورزش‌های انفرادی را داده‌اند و ما هم می‌توانیم تمرینات را به صورت انفرادی و با فاصله انجام بدهیم، اما در شرایط بازی نمی‌توان از برخوردها در محوطه جریمه و در زمان بازی جلوگیری کرد. باید تست‌های کرونا از تمام عوامل تیم‌ها در مواقع مختلف صورت بگیرد تا احتمال شیوع این ویروس را کم و کم‌تر کنیم.

او یادآور شد: زمزمه‌هایی زیادی در خصوص برگزاری مسابقات شنیده می‌شود و ما نیز با هماهنگی آقای آذری، مدیرعامل و آقای نکونام، سرمربی تیم در تلاش خواهیم بود تا تمام تمهیدات بهداشتی را در تیم خود رعایت کنیم. طبق دستور مدیریت باشگاه ما تنها موظف هستیم که در اختیار ستاد عالی مقابله با کرونا برای تصمیم‌گیری باشیم و از تصمیم آن‌ها تبعیت کنیم.

پزشک تیم فولاد عنوان کرد: امیدوار هستیم مسؤولان ذی‌ربط در صورت انجام تمرینات و مسابقات، همکاری لازم با تیم‌ها را انجام بدهند و همه عوامل فوتبال این موضوع را جدی بگیرند چراکه در این زنجیره اگر حتی یک مورد اصول بهداشتی را رعایت نکند، می‌تواند تمام زنجیره را آلوده کند. کارمندان هتل‌ها، فرودگاه‌ها و دیگر عواملی که غیر مستقیم با فوتبال در ارتباط هستند نیز باید مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا خدایی ناکرده با مشکلی دچار نشویم.

مرادی ابراز کرد: فکر می‌کنم تصمیم برای برگزاری مسابقات زود گرفته شد، اما به هرحال من و همکارانم به عنوان جزئی از بدنه فوتبال در خدمت سلامت اعضای باشگاه‌های خود و البته جامعه هستیم و ان‌شاءالله بهترین تصمیم از سوی ستاد ملی کرونا در این خصوص گرفته شود و عزیزان در این ستاد و همچنین فدراسیون پزشکی و ورزشی، ایفمارک و ... برای سلامتی بازیکنان و جامعه با باشگاه‌ها همکاری لازم را خواهند کرد.

تگ ها


فولاد خوزستان ویروس کرونا