فولاد قهرمانی پرسپولیس را به تاخیر انداخت

تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته بیست و ششم لیگ برتر برابر ذوب آهن به پیروزی رسید و جدال تیم‌های قعرنشین با حریفانشان برنده ای نداشت....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، در هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال امروز پنجشنبه سه دیدار دیگر به صورت همزمان و از ساعت ۲۱ برگزار شد. 

در یکی از این بازی ها، فولاد خوزستان در خانه خود از ذوب آهن پذیرایی کرد که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود فولاد به پایان رسید.

این مسابقه از یک سو برای فولاد و باقی ماندن در کورس بالای جدول و سهمیه آسیایی حساس بود و از سوی دیگر برای ذوب آهن و فرار از منطقه خطر. البته رویارویی سعید آذری مدیرعامل فولاد با ذوب آهن باشگاه سابق خود و چالش هایی که بین وی و مدیران ذوب در ماه های گذشته وجود داشته است، دلیل دیگری برای حساسیت این مسابقه بود.

مهمترین جنبه این مسابقه هم شاید به پرسپولیس و قهرمانی این تیم ارتباط داشت. فولاد در صورتی که در این مسابقه به برد نمی رسید، باتوجه به توقف تراکتورسازی، پرسپولیس همین امشب برای چهارمین بار پیاپی قهرمان لیگ می شد اما گل دقیقه ۹۰ صابر حردانی برای فولاد، قهرمانی پرسپولیس را به تاخیر انداخت. پرسپولیس حالا برای قهرمانی نیاز به یک تساوی در بازی فردا با نفت مسجد سلیمان دارد.

ذوب آهن در این مسابقه قاسم حدادی فر، کاپیتان و بازیکن کلیدی خود را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت. 

جدال تیم های پایین نشین شاهین شهرداری بوشهر و سایپا تهران هم با نتیجه تساوی یک - یک تمام شد. 

تیم پیکان هم که از سه هفته گذشته خود صاحب دو برد و یک مساوی شده بود، امروز در تهران به مصاف دیگر تیم پایین جدول یعنی پارس جنوبی رفت که رویارویی دو تیم بدون برنده و با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

این مسابقه جدال عبدالله ویسی سرمربی پیکان و سیروس پورموسوی سرمربی تیم پارس بود که زمانی در تیم استقلال خوزستان با یکدیگر همکار بودند و موفق شدند این تیم را قهرمان لیگ برتر کنند. 

نتایج این سه مسابقه و اسامی گلزنان آن به این شرح است:

* فولاد خوزستان ۲ - ذوب آهن یک
گل‌ها:
لوسیانو پریرا (۵۵) و صابر حردانی (۹۰) برای فولاد و فرشاد محمدی مهر (۶۳) برای ذوب آهن

* شاهین شهرداری بوشهر یک - سایپا یک 
گل‌ها:
آرمان رمضانی (۶۹) برای سایپا و میلاد صارمی (۷۲ - پنالتی) برای شاهین

* پیکان صفر - پارس جنوبی صفر

بیشتر بخوانید:
استقلال 1 نساجی 1؛ گل از راه دور جان آبی‌ها
سپاهان 1 نفت آبادان 0؛ یاران قلعه‌نویی در کورس کسب سهمیه 

تگ ها


پارس جنوبی تیم فوتبال فولاد خوزستان تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال سایپا تهران فوتبال ایران پارس جنوبی جم شاهین فولاد خوزستان پیکان تهران سایپا ذوب آهن لیگ برتر خلیج فارس فوتبال