فولاد و قرعه سخت ابتدایی؛ ستاره می‌شود؟

قرعه کشی رقابت های لیگ برتر ساعتی پیش برگزار شد و طی آن تیم ها حریفان خود را و ترتیب قرار گیری برابر آن‌ها را شناختند....

به گزارش ورزش سه،  جواد نکونام پس از آنکه توانست در لیگ نوزدهم سهمیه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند، برای لیگ بیستم نیز تیم خوبی را جمع و جور کرده و به نظر او و تیمش را باید یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی در لیگ بیستم دانست. 

در قرعه کشی امروز رقابت های لیگ برتر، فولاد یکی از تیم های بدشانس مسابقات بود که با قرعه سختی در هفته های ابتدایی روبرو شد . شاگردان نکونام در هفته ابتدایی باید به اصفهان سفر کرده و به دیدار ذوب آهن بروند. تقابل جواد نکونام و رحمان رضایی که سال ها سابقه‌ی بازی در کنار یکدیگر را دارند می تواند جذاب‌ترین نکته ی این دیدار باشد. 

فولادی ها در هفته دوم در ورزشگاه خانگی خود در برابر تیم استقلال صف آرایی خواهند کرد. نکونام که تا هفته‌های پیش از گزینه های نیمکت استقلال بود حالا باید در برابر تیم سابق خود و محمود فکری دیدار حساسی را برگزار کند. 

سومین دیدار تیم فولاد در لیگ بیستم در برابر تیم گل گهر خواهد بود. نکونام و تیمش باید به دورود سفر کنند و به مصاف امیر قلعه نویی و شاگردانش بروند. تقابل مجدد نکونام و قلعه نویی نیز از نکات جالب این دیدار خواهد بود. چه آنکه به نظر نمی رسد امیر قلعه نویی در دیدارهای خانگی به راحتی به حریفش امتیاز بدهد و هم آنکه همگان از اختلاف های دوران حضور این دو در تیم استقلال با خبرند. 


در هفته چهارم فولاد در ورزشگاه خانگی احتمالا دیدار نه چندان سختی برابر تیم تازه صعود کرده آلومینیوم اراک خواهد داشت و در هفته پنجم در یک دیدار حساس دیگر باید به تبریز رفته و در برابر تراکتور و منصوریان قرار گیرد. 

ثلث دوم رقابت های فولادی ها در لیگ برتر بهترین فرصت برای آنها است تا بتوانند امتیازهای لازم برای حضور در کورس قهرمانی کسب کنند. به غیر از دیدار با سپاهان که به نظر سخت ترین بازی فولاد در این پنج بازی است، آنها در دیگر دیدارها باید به دیدار سایپا، نفت مسجد سلیمان، نساجی و مس رفسنجان خواهند رفت. 

و در انتها و در پنج هفته ی پایانی فولادی در ابتدا به دیدار پرسپولیس خواهند رفت و سپس با ماشین سازی، پیکان و نفت آبادان بازی خواهند کرد و در نهایت و در هفته ی پایانی آنها باید با نماینده مشهد یعنی شهر خودرو بازی کنند. اگر رحمتی و نکونام تا انتهای نیم فصل در تیم‌هایشان باقی مانده باشند جدال این دو که همواره فراز و نشیب داشته در کسوت سرمربی‌گری نیز جذاب خواهد بود. 


باید دید فولادی ها به مانند فصل گذشته می توانند یکی از تیم های مدعی رقابت ها لقب بگیرند یا خیر؟ دیدارهای هفته های ابتدایی این تیم می تواند خیلی زود ما را به این پاسخ برساند.

برنامه بازی های تیم فولادخوزستان در نیم‌فصل نخست به شرح زیر است: (تیم‌های ابتدایی، میزبان هستند، با این توضیح که بازی‌های نیم‌فصل دوم با همین ترتیب برگزار می‌شوند.)

هفته اول:  ذوب‌آهن اصفهان - فولاد خوزستان
هفته دوم: فولاد خوزستان - استقلال
هفته سوم: گل‌گهر - فولاد خوزستان
هفته چهارم: فولاد خوزستان - آلومینیوم اراک
هفته پنجم: تراکتور - فولاد خوزستان
هفته ششم: فولاد خوزستان - سایپا
هفته هفتم: نفت مسجدسلیمان - فولاد خوزستان
هفته هشتم: فولاد خوزستان - نساجی مازندران
هفته نهم: سپاهان - فولاد خوزستان
هفته دهم: فولاد خوزستان - مس رفسنجان
هفته یازدهم:  پرسپولیس - فولاد خوزستان
هفته دوازدهم: ماشین سازی - فولاد خوزستان
هفته سیزدهم: فولاد خوزستان - پیکان
هفته چهاردهم:  صنعت نفت آبادان - فولاد خوزستان
هفته پانزدهم: فولاد خوزستان- شهرخودرو مشهد

تگ ها


فولاد خوزستان استقلال تهران جواد نکونام