فولاد 1 – 3 استقلال/ سیاه‌ترین برد تاریخ استقلال +ویدیو

فولاد در هفته بیستم لیگ برتر میزبان استقلال بود....

تیم‌های فولاد و استقلال امروز در دیداری از هفته بیستم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 15:00/ پنج‌شنبه 9 اسفند/ ورزشگاه غدیر اهواز

تیم داوری:
داور وسط: مهدی سیدعلی/ کمک داوران: محمدرضا منصوری و مهدی عالیقدر/ داوران پشت دروازه: امیر عرب براقی و حسن زیاری/ داور ذخیره: فرزاد بهرامی/ ناظر داوری: خداداد افشاریان

کارت زرد:
محمد دانشگر (19)، محسن کریمی (1+90) از استقلال
رضا میرزایی (34)، رافائل مسی (64) از فولاد

ترکیب فولاد:
احسان مرادیان، میلاد بدرقه، ایوب والی، فرزاد جعفری، عارف آقاسی، ميثم دورقي، مهدی زبیدی (46 – سینا مریدی)، رضا میرزایی، تاکافومی آکاهوشی (46 – رافائل مسی)، حسن بیت‌سعید (80 – بابک مرادی) و لوسیانو پریرا/ سرمربی: افشین قطبی

ترکیب استقلال:
حسین حسینی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، وریا غفوری، آرمین سهرابیان، فرشید باقری، امید نورافکن، آیاندا پاتوسی (85 – محسن کریمی)، الهیار صیادمنش (71 – داریوش شجاعیان)، فرشید اسماعیلی و گادوین منشا (74 – اسماعیل گونکالوس)/ سرمربی: وینفرد شفر

شرح گل‌ها:
دقیقه 15، فولاد 0 – استقلال 1: پاس بلند فرشید باقری در محوطه جریمه به گادوین منشا رسید که ضربه سر ضرب و روپای این بازیکن درون دروازه فولاد قرار گرفت.
دقیقه 38، فولاد 1 – استقلال 1: پاس عرضی تاکافومی آکاهوشی در محوطه جریمه به حسن بیت سعید رسید و این بازیکن با یک ضربه بغل پای دقیق دروازه حسینی را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.
دقیقه 40، فولاد 1 – استقلال 2: روی یک پاس بلند و تاثیرگذاری الهیار صیادمنش، گادوین منشا در محوطه جریمه فولاد صاحب توپ شد و با یک پاس کات بک آیاندا پاتوسی را در موقعیت گلزنی قرار داد. این بازیکن نیز با یک ضربه دقیق دروازه فولاد را برای بار دوم باز کرد.
دقیقه 5+90: فولاد 1 – استقلال 3: دفع ناقص بازیکنان فولاد روی حرکت انفرادی وریا غفوری به اسماعیل گونکالوس رسید و وی با یک ضربه دقیق دروازه فولاد را برای بار سوم باز کرد.

نمای بازی:
استقلال بازی را بهتر از حریف خود آغاز کرد و خیلی زود نیز به گل رسید. آبی‌ها باز هم با همکاری‌های متعدد در خط هافبک به گل رسیدند با این حال پس از گل اول شدت حملات این تیم کم شد و فولاد توپ و میدان را در اختیار گرفت و در نهایت نیز بازیکنان این تیم موفق شدند بازی را به تساوی بکشانند. استقلالی‌ها جواب گل تساوی استقلال را خیلی سریع دادند و باز هم روی یک کار تیمی و این بار توسط پاتوسی از فولاد پیش افتادند. بازی در نیمه دوم از تب و تاب افتاد و کمتر به مانند نیمه نخست بازی شاهد موقعیت‌های خطرناک در زمین از سوی دو تیم بودیم. استقلال که از نتیجه حاصله راضی بود در نیمه دوم بیشتر سعی کرد بازی را کنترل کند با این حال آبی‌ها در آخرین لحظات روی یم ضدحمله توسط ایسما تیر خلاص فولاد را زدندتا با کسب دهمین پیروزی فصل خود به امتیاز 37 برسند و  فاصله خود با صدر جدول را کمتر از قبل بکنند.

دقایق حساس:
دقیقه 4: ارسال پاتوسی از چپ در محوطه جریمه به باقری رسید که ضربه فقیچی این بازیکن با فاصله زیاد از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت.
دقیقه 6: ارسال آقاسی از سمت راست دفاعی استقلال در محوطه جریمه به زبیدی رسید که ضربه عجیب این بازیکن راهی به دروازه استقلال نیافت.
دقیقه 17: روی توپ‌گیری پریرا در پشت محوطه جریمه استقلال، میرزایی صاحب موقعیت شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی از بالای دروازه حسینی راهی اوت شد.
دقیقه 35: ضربه از راه دور پاتوسی را مرادیان به آسانی مهار کرد.
دقیقه 43: شوت از راه دور آکاهوشی با فاصله از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 1+45: ضربه اسماعیلی از درون محوطه جریمه فولاد به شکلی خطرناک از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 50: ارسال جعفری با عبور از حسینی و مدافعین استقلال در موقعیتی خطرناک به بیت‌سعید رسید که این بازیکن در کنترل توپ و باز کردن دروازه استقلال ناکام ماند.
دقیقه 51: ضربه ایستگاهی پاتوسی را جعفری با واکنش به موقع خود مهار کرد.
دقیقه 53: ضربه بیت‌سعید پس از برخورد به بازیکنان استقلال توسط حسینی مهار شد.
دقیقه 60: ضربه از راه دور بیت‌سعید با فاصله زیاد از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه71: ضربه پای چپ غفوری از پشت محوطه جریمه فولاد از کنار دروازه این تیم راهی اوت شد.
دقیقه 76: پاس کات بک آقاسی پشت محوطه جریمه استقلال به مریدی رسید و این بازیکن اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.
دقیقه 78: روی یک همکاری تیمی پریرا در موقعیتی ایده‌آل صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را مدافعین استقلال برگشت دادند.
دقیقه 82: روی حرکت انفرادی مسی، میرزایی در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه آرام وی را حسینی مهار کرد.