فونسکا: رم از فقدان قدرت ذهنی رنج می برد

پائولو فونسکا، سرمربی رم، معتقد است که این تیم در شکست سنگین شب گذشته برابر منچستریونایتد تاکتیک مناسبی را برگزیده بود....

به گزارش "ورزش سه"، جالوروسی در پایان نیمه اولبا برتری ۲-۱ به رختکن رفت اما در همان ۳۷ دقیقه ابتدایی بازی جوردن ورتو، پائو لوپز و لئوناردو اسپیناتزولا را به دلیل مصدومیت ازدست داد. این اتفاق باعث شد تا فونسکا و شاگردانش دیگر هیچ تعویضی در نیمه دوم نداشته باشند و به مرور و تا پایان بازی رم از هم پاشید.

فونسکا پس از پایان بازی گفت: "واضح است که این شکست بسیار سنگینی است. فکر می کنم که نیمه اول خوبی داشتیم اما در نیمه دوم نتوانستیم نتیجه را حفظ کنیم.

ما سه بازیکن خود را از دست دادیم و دیگر تعویضی نداشتیم. آمادو دیاوارا و کریس اسمالینگ مشکل داشتند اما نمی توانستیم آنها را تعویض کنیم. نیمه دوم باری ما بسیار سخت بود.

توضیح اینکه ما چطور آن نیمه اول را داشتیم و بعد در نیمه دوم همه قدرت تهاجمی خود را از دست دادیم، مرتکب اشتباهات زیاید شدیم و فضاهای زیادی به حریف دادیم، سخت است.

وقتی آنها گل سوم را زدند تیم دیگر آن قدرت روحی و ذهنی را نداشت که روی پا بایستد. بازی برابر تیمی مثل منچستریونایتد به هر حال سخت است، دیگر بماند وقتی که نمی توانی هیچ تعویضی هم انجام دهی.

فکر می کنم این خیلی مثبت است که ما به نیمه نهایی رسیدیم و این نیمه اول را در منچستر بازی کردیم. این ثابت می کند تیم می تواند رقابت کند. با این حال در نیمه دوم همه چیز برای ما اشتباه پیش رفت.

فکر نمی کنم که مشکل تاکتیکی داشتیم. همانطور که در نیمه اول نشان دادیم و عملا به منچستریونایتد هیچ شانسی ندادیم. انتخاب های ما، انتخاب هایی منطقی بود.

ما بازیکنان مهمی را در دقایق اولیه بازی و خیلی زود از دست دادیم و در نیمه دوم هم قدرت ذهنی لازم را نداشتیم. فکر می کنم مشکل این بود."

فونسکا در پاسخ به این سوال که برای آماده کردن بازیکنانش برای بازی برگشت به آنها چه می گوید، افزود: "خیلی سخت است. ما حتی نمی دانیم که باری بازی بعدی کدام بازیکنان را در اختیار داریم. باید تا جایی که می توانیم تعداد بیشتری از بازیکنان مان را به آمادگی برسانیم، این نگرانی اصلی من در حال حاضر است."

سرمربی رم در پاسخ به این سوال که آیا این پایان دو سال حضور او در رم خواهد بود، گفت: "خواهیم دید. صحبت کردن درباره این موضوع در این لحظه سخت است. اما فکر می کنم که در این باره صحبت خواهیم کرد. الان وقت مناسبی برای صحبت نیست."

تگ ها


آ اس رم