فکری: قبول دارم زیبا بازی نمی کنیم

سرمربی استقلال می گوید از کاپیتان تیمش انتظار دارد در امر کاستن از فعالیت بازیکنان تیمش در فضای مجازی به او کمک کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمود فکری مصاحبه مفصلی با خبرگزاری فارس انجام داده است. او معتقد است با کاستن از فعالیت بازیکنان تیمش در فضای مجازی، می تواند بر روی روند نتیجه گیری تیمش تأثیر مثبت بگذارد. او از ابتدای حضورش در استقلال، یکی از مشکلات تیمش را کمبود زمان برای هماهنگی و آماده سازی تیمش بیان کرده است. او می گوید که در روزهای ابتدایی تیمی ناقص را تحویل گرفته و زمان کم برای آماده سازی تیم، یکی از مشکلات اصلی تیم او بوده است.

* زمان لازم برای آماده سازی نداشتیم
هر تیمی برای آماده سازی پیش فصل از نظر بدنی نیاز به ۶ تا ۷ هفته وقت دارد. این را من نمی ‌گویم، کارشناسان فوتبال و همه مربیان این صحبت را تائید میز‌کنند. هیچ وقت دنبال عذر و بهانه نبودم و هر زمان در هر تیمی کار کردم تمام توانم این بود تیمم موفق شود. الان هم هدفم همین است ولی وقتی تیم را تحویل گرفتم تیم کاملی نداشتیم.
آن زمان دیاباته در کشورش بود، محمد نادری هنوز با ما وارد مذاکره نشده بود. میلیچ مشکل خروج از کشورش به دلیل قرنطینه را داشت و داریوش شجاعیان که از اواخر فصل پیش خوب شده بود و حتی می ‌توانست در آسیا بازی کند به خاطر مشکل قراردادش در تمرینات ما شرکت نمی ‌کرد. در همان روزهای اول تمرینات هم چند بازیکن به دلایل مختلف از تیم جدا شدند. ما تا آمدیم کار را شکل بدهیم به نزدیکی مسابقات رسیدیم و باید فشار را کم می‌ کردیم تا در هفته های اول از نظر بدنی دچار مشکل نشویم.

* تأکیدم به نیاز داشتن به زمان، دلیل دارد
اگر می‌خواستیم می‌توانستیم بدنسازی و تمرینات پرفشار را تا چند روز مانده به بازی ها ادامه بدهیم اما در عوض ممکن بود به خاطر سنگینی بدن بازیکنان همین امتیازاتی که تا الان گرفتیم را از دست بدهیم. استقلال در سالهای اخیر با مربیان مختلف همیشه این مشکل را داشته است، تازه من معتقدم مربیان دیگر که همگی برای من قابل احترام هستند زمان کافی را برای آماده سازی پیش فصل در اختیار داشتند. از سوی دیگر ساختار تیم هم تغییر کرده بود. چند بازیکن جدید به تیم ما اضافه شدند و آنها نیاز به هماهنگی داشتند.
مثلا رشید مظاهری باید با تیم و خط دفاع هماهنگ می ‌شد، یا در دفاع راست موسوی اضافه شد، در چپ نادری، در خط وسط مهدی پور و... اینها نفراتی هستند که با یک بازی و دو بازی در لیگ برتر مقابل رقبا به هماهنگی لازم نمی رسند. به طور مثال همین علی کریمی که از استقلال جدا شده در فصل اول تا هفته‌ ها خودش را در تیم پیدا نکرده بود و رفته رفته با بازی در لیگ توانست کار را بگیرد. اینها همه مشکلاتی است که ما داشتیم و اگر تاکید می ‌کنم نیاز به زمان داریم برای این است که تا یک بازی تمام می‌ شود چند روز بعد باید یک بازی دیگر انجام بدهیم.
ما سعی کردیم هم امتیاز بگیریم و هم خودمان را مدعی نشان بدهیم. همه تیم‌ها هم بدون شک تمرین می ‌کنند و برنامه دارند. همین ماشین سازی که به سختی در تهران آن را شکست دادیم فصل گذشته رفت و برگشت استقلال را در تبریز و تهران شکست داد. این نشان می ‌دهد در لیگ تیم ضعیف وجود ندارد و همه به خصوص مقابل استقلال با انگیزه مضاعف بازی می‌کنند.

* قبول دارم فوتبال مدنظر هواداران را بازی نمی کنیم
من ۱۴ سال است که مربی هستم و به خوبی می‌ دانم تیمم چه نقاط ضعف و چه نقاط قوتی دارد. من هم قبول دارم استقلال شاید آن فوتبال خیلی خوب مد نظر هوادار را بازی نکند اما اگر همین الان تا هفته هفتم فوتبال خوبی بازی می کردیم ولی یک در صد امتیازات امروز را نداشتیم خیلی‌ ها می گفتند استقلال امسال مدعی قهرمانی نیست. تازه اعتقاد دارم اگر مشکلات داوری نبود ما خیلی راحت الان در صدر جدول بودیم. نمونه بارزش در همین بازی با ذوب آهن رخ داد، مطهری در حالت تک به تک سرنگون شد ولی داور به مدافع حریف کارت زرد داد.
اگر حریف ۱۰ نفره می‌ شد شرایط فرق می ‌کرد و ممکن بود بازی را ببریم. در خیلی‌ بازی های دیگر هم این مسائل وجود داشت ولی من اینقدر منطقی هستم که همه چیز را به گردن این و آن نیندازم. الان هم می‌ گویم اگر یک فاصله خوب بین بازی های ما باشد شرایط فنی تیم تغییر خواهد کرد. بعد از بازی با ذوب آهن فاصله خوبی بین بازی های ما تا بازی با گل ‌گهر ایجاد شد و به خاطر همین یکی دو روز به بچه ها استراحت دادیم و در این چند روز روند تاکتیکی ما بهتر شده است. خود بچه‌ها از نوع تمرینات راضی هستند و طبیعتا هر چه زمان بیشتری داشته باشیم استقلال بهتری در مسابقات می ‌بینیم.


* ممنوعیت استفاده از اینستاگرام، به دلیل دربی نیست
اینکه با حضور بازیکنان در فضای مجازی مخالفم، بخاطر نزدیکی به دربی نیست. از ابتدای فصل تا امروز دیده اید که با کوچکترین بی نظمی برخورد کرده ام. همکارانم هم در تمرین به این اصول من اعتقاد دارند. اتفاقا می ‌خواهم بگویم من اصلا با فضای مجازی مشکلی ندارم و معتقدم می ‌شود از این فضا خیلی استفاده های خوبی کرد. خود من هم در این سالها بارها در فضای مجازی از برخی مطالب استفاده کرده ام اما این تصمیم فقط نظر شخصی من نیست. شما از خیلی از پیشکسوتان سوال کنید، آنها بارها در مصاحبه های خود اشاره کرده اند که فعالیت گسترده بازیکنان در فضای مجازی باعث ضربه زدن به استقلال و خودشان شده است.
همین مسائل توسط خود آنها به من منتقل شده و من هم چند هفته این موضوعات را رصد کردم. در تمرین چند هفته پیش هم به خبرنگاران گفتم من حواسم باید به همه چیز باشد حتی صفحات مجازی بازیکنان. همه باید به هم کمک کنیم. کاپیتان استقلال هم باید در این زمینه کمک حال کادر فنی تیم باشد. اتفاقا می‌خواهم با بزرگترها و کاپیتان تیم هم صحبت کنم تا ان‌شاالله  در اینگونه زمینه ها و حتی مسائل جزئی تر برای موفقیت استقلال یکدل ‌تر از گذشته جلو برویم.

* امیدوارم دیاباته، نادری و شجاعیان به دربی برسند
دیاباته به تمرینات ما اضافه شده ولی هنوز به آن آمادگی صد در صد که مد نظر خودش هم هست نرسیده است. او برای بازی مشکلی ندارد ولی باید در موردش تا روزهای آینده جمع بندی کنیم. شجاعیان هم از روز گذشته در تمرینات ما شرکت کرد و به همراه نادری زیر نظر کادر پزشکی تمرین می ‌کنند. فعلا باید صبر کنیم تا روز بازی ببینیم شرایط آنها چطور می ‌شود. یکی از دلایل همین مصدومیت‌ها مشکلات ابتدای فصل و نداشتن زمان و اینگونه مسائل است که در این هفته ها دست ما را بسته بود ولی امیدوارم تا دربی با تیمی کامل به مصاف حریف برویم.

* هواداران از تیم حمایت کنند
فقط می‌ خواستم در پایان از هواداران استقلال و پیشکسوتان باشگاه تشکر کنم.آنها در این هفته ها حمایت خوبی از تیم داشتند و امیدوارم این روند تا آخر فصل ادامه داشته باشد.همانطور که گفتم اصلا انتظار ندارم آنها از شخص من حمایت کنند ولی حمایت از استقلال روحیه تیمی ما را دو چندان می‌ کند. امیدوارم هم اعضای کادر فنی و هم بازیکنان طوری کار کنیم که شرمنده مردم و پیشکسوتان استقلال نشویم و آنها را در آخر فصل سربلند کنیم.

بیشتر بخوانید:

حکم جدید فکری به آبی پوشان: اینستاگرام تعطیل!

آخرین خبر از وضعیت استقلال و پرسپولیس برای ورود به بورس

 

 

تگ ها


استقلال تهران محمود فکری فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال