فیروزجا در دره بیست و یکم جهان ایستاد

فهرست رنکینگ ماهانه شطرنج اعلام شد که در آن فیروزجا هم‌چنان در رده بیست و یکم برترین شطرنج‌بازان جهان قرار دارد. هم‌چنین پرهام مقصودلو در رده شصت و یکم قرار گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، فهرست جدید ماهانه فدراسیون جهانی شطرنج منتشر شد که در آن علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۷۲۶ در رده بیست و یکم جهان و پرهام مقصودلو با ۲۶۷۶ واحد ریتینگ رده شصت و یکم  برترین شطرنج‌بازان جهان ایستاد. فیروزجا هم‌چنان بهترین شطرنج‌باز جهان در رده سنی جوانان است. در حال حاضر در کل جهان تنها ۳۷ شطرنج باز ریتینگ بالای ۲۷۰۰ دارند.

بر این اساس در بخش استاندارد، مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر جهان در بخش کلاسیک با ۲۸۶۳ واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنج‌بازان جهان در بخش استاندارد قرار دارد. فابیانو کاروانا آمریکایی با ۲۸۳۵ واحد ریتینگ و دینگ لیرن چینی با ۲۷۹۱ واحد ریتینگ در رده رده‌های دوم و سوم برترین شطرنج‌بازان قرار گرفته‌اند. 

هم‌چنین در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان هو یفان با ۲۶۵۸ واحد هم‌چنان صدرنشین است. سارا سادات خادم الشریعه بانوی شطرنج باز ایران با ۲۴۹۴واحد ریتینگ در رده چهاردهم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان جای گرفته است.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان ایران پرهام مقصودلو با ۲۶۷۶واحد ریتینگ در صدر جدول قرار دارد. محمد امین طباطبایی با ۲۶۲۹ واحد و پویا ایدنی  با ۲۵۸۸ واحد ریتینگ در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

احسان قائم مقامی، سید خلیل موسوی، آرین غلامی، امیررضا پوررمضانعلی، مسعود مصدق پور، سارا سادات خادم الشریعه و شاهین لرپری زنگنه در رده‌های بعدی جای گرفتند.

همچنین شطرنج ایران که در ماه‌ گذشته در رده ۲۷ جهان قرار داشت در این ماه با یک پله سقوط در رده بیست و هشتم جهان ایستاد. 

بیشتر بخوانید:

فیفا فرشته نجات باشگاه‌ها از ورشکستگی به‌دلیل کرونا

تگ ها


علیرضا فیروزجا شطرنج Chess