فیروزی: تلاش داریم ارتباط آنلاین بین داوران والیبال برقرار شود

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال گفت: داورزنی خواستار ایجاد ارتباط آنلاین (توسط هدست) بین داور اول و دوم در مسابقات است که اقداماتی برای این موضوع انجام شده است، اما هنوز نهایی نشده است....

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، ابراهیم فیروزی در نشست داوران لیگ برتر مردان، با اشاره به نکات و اصول رفتاری گفت: داوران به عنوان نماینده فدراسیون در مسابقات و لیگ‌های داخلی شرکت می‌کنند و باید رفتار آنان در شان فدراسیون باشد.

وی با بیان این که هر مسابقه قوانین و مقررات خاص خود را دارد، از داوران خواست که حتما با مطالعه کامل قوانین و مقررات برای قضاوت در بازی‌ها آماده شوند.

فیروزی تصریح کرد: داوران با ذهنیت قبلی برای قضاوت در یک مسابقه حاضر نشوند. همچنین دوستی با بازیکنان و مربیان در حد معمول و طبیعی مشکلی ندارد، اما این دوستی‌ها نباید خارج از عرف باشد.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق‌مداری در گفتار و رفتار، گفت: داوران نباید درباره عملکرد همکاران خود در گفت‌وگو با رسانه‌ها و یا فضای، ارزیابی و قضاوت داشته باشند؛ این کار پسندیده نیست.

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال بر حفظ آمادگی جسمانی، علمی و روحی و روانی داوران برای قضاوت در لیگ برتر تاکید کرد و گفت: این موضوع را جدی بگیرید تا در مسابقات مشکلی نداشته باشید.

در ادامه این نشست، دبیر کمیته داوران فدراسیون والیبال، قوانین و مقررات داوری در لیگ برتر مردان سال ۹۹ را تشریح کرد.

فرهاد شاهمیری در پاسخ به برخی سوال‌های مطرح شده در این نشست، گفت: اگر آئین‌نامه برگزاری مسابقات را مطالعه کنید، حتما پاسخ سوال‌های خود را دریافت خواهید کرد، زیرا در آئین‌نامه مسابقات برای همه این موارد توضیح داده شده است.

تگ ها


والیبال ابراهیم فیروزی کمیته داوران