فیروز جا امشب برای صعود می‌جنگد(عکس)

تورنمنت بزرگ تاتا استیل در دور اول شاهد نبرد بهترین شطرنج باز جهان و بهترین شطرنج باز جوان این رشته بودتئرنمنت دعوتر مگنوس کارلسن که به صورت آنلاین برگزار می شود شب گذشته روز دوم خود را سپری کرد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رقابت دعوتی آنلاین تورنمنت کارلسن که از روز جمعه با حضور ۱۶نفر از بهترین های شطرنج جهان آغاز شده بود و به صورت ۱۵دقیقه وقت و ۱۰ثانیه پاداش به ازای هر حرکت برگزار می شود شب گذشته ادامه یافت و در پایان دور دهم علیرضا فیروزرجا با کسب ۴پیروزی ،۴تساوی و دو شکست و کسب شش امتیار در رده پنجم جدول رده بندی قرار دارد.
آنیش گری هلندی با هشت امتیاز در صدر جدول قرار دارد و مگنوس کارلسن از نروژ به هراه سو وسلی و هیکارو ناکامورا از آمریکا به  ترتیب در رده های دوم تا چهارم جدول  و بالاتر از فیروزجا قرار گرفته اند.
فیروزجا که در روز اول رقابت ها سه تساوی ، یک پیروزی و یک شکست به دست آورده بود ، شب  گذشته با کسب سه پیروزی ، یک تساوی و یک شکست آمار خوبی از خود به جا گذاشت و امشب خود را آماده صعود به مرحله بعد رقابت ها می کند .


فیروزجا شب گذسته موفق شد برابر ممدیاروف و تیمور رجبوف از آذربایجان و پیچوت از کشور آرژانتین  به پیروزی دست یابد ، برابر قهرمان روسیه نپومنیاشی به تساوی رسید و تنها از کاریاکین نامدار شکست خورد.


این رقابت ها امشب از ساعت ۱۹:۳۰ادامه خواهد یافت و فیروزجا پنج نبرد ساخت با سو وسلی وهیکارو ناکامورا از آمریکا ، لئون آرونیان از ارمنستان ، فان فورست از هلند و دنیل دوبوف روسی خواهد داشت .
بر اساس برنامه مسابقات هشت نفر اول جدول رده بندی به مرحله بعدی تورنمنت صعود خواهند کرد.

تگ ها


علیرضا فیروزجا شطرنج Chess