فیروز کریمی و فریم هایی از دقایق پر التهاب (عکس)

کمتر کسی فکر می کرد در این برهه از زمان فیروز کریمی به نیمکت یک تیم لیگ برتری برگردد؛ آنهم تراکتور که به مرحله&#۱۶۰;یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، استعفای رسول خطیبی که پیش از حضور درتراکتور روزهای خوبی را در آلومینیوم اراک سپری می کند و فاصله کم مانده به پایان بازی ها تراکتور را مجاب کرد اینبار به فیروز کریمی اعتماد کند. مربی ای که پیش تر هم سابقه مربیگری در تراکتور را در کارنامه داشت و به عنوان مدیر فنی به تیم ملحق شده بود.

فریم های ثبت شده از مربیگری فیروز کریمی در بازی با ذوب آهن نشان داد که سبک کارش با گذشته هیچ تفاوتی نکرده است. از حالت های صورت گرفته تا قرآن کوچک مقدسی که به دست دارد؛ تراکتور می تواند برای فیروز کریمی یک شروع دوباره باشد. اینکه ثابت کند هنوز تمام نشده و افکارش هنوز می تواند در تیم های لیگ برتری جوابگو باشد. البته همان طور که دیروز متوجه شد کار سختی پیش رو دارد.

تراکتور در مصاف با ذوب آهن در حالی به سه امتیاز بازی دست یافت که نسبت به درستی پنالتی این تیم تردیدهایی وجود دارد و از سویی در جریان بازی ذوب آهن صاحب موقعیت های خوبی برای گلزنی شد. این ها به کنار؛ تراکتور به دلیل از دست دادن شانس قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی از نظر انگیزشی افت کرده است و فیروز کریمی باید تلاش کند تا تیم را به بهانه موفقیت در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا سر حال و با انگیزه نگه دارد.

تجربه ثابت کرده اگر فیروز کریمی در هفته های باقی مانده به همراه تراکتور در لیگ برتر خوب نتیجه بگیرد، می تواند حضور خود در راس کادر فنی این تیم را تداوم ببخشد؛ به خصوص که ورود مربیان خارجی به تیم های لیگ برتری هم چنان ممنوع است و این تیم نمی تواند فعلا در جستجوی مربی خارجی باشد.

فیروز کریمی یک بار در فصل ۷۸-۷۷ هدایت تیم تراکتور را برعهده داشت و بازگشت او به این تیم بعد از گذشت بیش از دو دهه رخ داده است که این می تواند برای فیروز کریمی بیانگر خاطرات گذشته باشد. هر چند این بار فضای کار در تیم تراکتور متفاوت است. او تیمی را تحویل گرفته که امتیازات متعددی را در بازی های لیگ برتر از دست داده و از سویی شانسی برای قهرمانی در جام حذفی هم ندارد.

ساختن چنین تیمی برای آینده بسیار سخت است که البته فیروز کریمی با توجه به تجربیاتی که دارد می تواند از پس این کار سخت بر بیاید. در این بین پذیرش او و نگاه و شخصیت مربیگری اش از سوی بازیکنان می تواند نقش تعیین کننده ای در آینده تیم داشته باشد. باید منتظر ماند و دید آیا فیروز کریمی می تواند در تراکتور تاثیر گذار باشد یا او هم مثل بسیاری در این سال ها خیلی زود چمدان ها را می بندد تا از تبریز خارج شود.

تگ ها


تراکتور فیروز کریمی