فیفا از شکایت صنعت نفت از اسکوچیچ تعجب کرد

سخنگوی فدراسیون فوتبال توضیحات مفصلی درباره آخرین اخبار مربوط به فدراسیون ارائه کرد....

به گزارش مدال و به نقل ورزش سه،امیر مهدی علوی،سخنگوی فدراسیون فوتبال ابتدا با اشاره به برگزاری رقابت های باشگاهی به رغم شیوع ویروس کرونا عنوان کرد:قطعا کسی چند ماه پیش باور نمی کرد رقابت های باشگاهی لیگ برتر،لیگ یک،لیگ دو،لیگ سه،لیگ های فوتسال آقایان و بانوان در شرایط شیوع این ویروس منحوس برگزار شوند.با این وجود با همت و مساعی هیات های فوتبال،باشگاهها،رسانه ها،ستاد ملی مبارزه با کرونا،ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال،شورای تامین مسابقات و فدراسیون پزشکی و در نهایت همکاران تلاشگر سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مسابقات به اتمام رسید و جا دارد خدمت همه این عزیزان خدا قوت داشته باشیم.
وی درباره تعویق رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت:در وبینار  آقایان بهاروند و نبی با رییس فیفا و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا،اینفانتینو از احتمال تعویق رقابت های مقدماتی جام جهانی سخن گفت.در نهایت روز ۲۲ مرداد بود که این موضوع رسما اعلام شد.


علوی افزود:البته مباحث مربوط به تیم ملی در هفته های گذشته با جدیت توسط اعضای کادر فنی تیم ملی در تعامل و هماهنگی کامل با رییس دپارتمان تیم های ملی و دبیرکل فدراسیون انجام شده بود.آقای اسکوچیچ و همکاران شان هم در بسیاری از رقابت های لیگ برتر و جام حذفی حضور داشتند و همچنین کلیه مسابقات را به شکل ویدیو آنالیز پیگیری می کردند.ضمن اینکه ارتباط نزدیک و مستمری هم با لژیونرها داشتند.
وی ادامه داد:در حال حاضر فرآیند مربوط به به روزرسانی برنامه های تیم ملی آغاز شده است.در همین ارتباط به زودی نشستی میان دبیرکل فدراسیون،رییس دپارتمان تیم های ملی و سازمان لیگ برگزار خواهد شد تا برنامه ریزی دقیق برای فاز کوتاه مدت و اردوی شهریور تیم ملی،دیدار فینال حذفی و برنامه ریزی میان مدت تا شروع دوباره مسابقات مقدماتی جام جهانی انجام شود.فیفا و کنفدراسیون هنوز تاریخ قطعی ادامه مسابقات را اعلام نکرده اند و ما منتظر اعلام رسمی در این باره هستیم.


علوی درباره زمان برگزاری اردوی تیم ملی گفت:اردوی تیم ملی پس از ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای سید و سالار شهیدان آغاز خواهد شد.فهرست ملی پوشان هم در آستانه شروع اردو از طریق سایت رسمی فدراسیون اطلاع رسانی می شود.تیم ملی ۱۷ شهریور در یک دیدار دوستانه در تاشکند به مصاف ازبکستان می رود.فدراسیون ازبکستان هم در چند روز اخیر تماس های مکرری با فدراسیون داشته و بر برگزاری مسابقه تاکید داشته است.


وی درباره حضور لژیونرها در اردوی شهریور اظهار داشت:طبعا در شرایط کنونی وضعیت سفرها در همه جهان با مشکلاتی روبرو است.با این وجود اردوی شهریور با حضور بازیکنان شاغل در لیگ های خارجی برگزار خواهد شد.
سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره شکایت باشگاه صنعت نفت از اسکوچیچ گفت:به هر حال باشگاه صنعت نفت از آقای اسکوچیچ شکایت کرده بود که با توجه به اینکه وی در حال حاضر سرمربی تیم ملی ایران است این موضوع باعث تعجب بود.فیفا در این باره رای خود را صادر کرده و فدراسیون تلاش می کند این موضوع را رتق و فتق کند تا اسکوچیچ با فراغ بال به کارش ادامه بدهد.


وی درباره وضعیت حضور کریم باقری در تیم ملی اظهار داشت:فدراسیون تاکید ویژه ای دارد که در تعامل با باشگاه پرسپولیس از ظرفیت حضور آقای باقری در تیم ملی در کنار سایر مربیان بهره مند شود.بنابراین پس از پایان رقابت های لیگ برتر و جام حذفی،روند مذاکرات میان ایشان و باشگاه پرسپولیس با دبیرکل فدراسیون ادامه خواهد داشت و امیدواریم فوتبال ملی هم از شایستگی ها و توانایی های باقری بهره مند شود.


علوی درباره اینکه آیا با توجه به تعویق رقابت های مقدماتی جام جهانی،اسکوچیچ در تیم ملی ماندنی است یا خیر گفت:ایشان با فدرسیون قرارداد دارند و به فعالیت خود ادامه می دهند.
وی همچنین خبر مهمی درباره فعالیت واسطه های نقل و انتقالات داد.
علوی در این باره گفت:با توجه به الزامات فیفا و تاکیدات موکد صورت گرفته در این باره،اطلاعات مالی مربوط به فعالیت کارگزارانی که دارای قرارداد با مربیان و بازیکنان هستند بر اساس فرمت فیفا در سایت فدراسیون اطلاع رسانی خواهد شد.جلسات متعددی در این باره با حضور دبیرکل فدراسیون و با توجه به الزامات فیفا برگزار شده و اطلاعات تکمیلی منتشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

گل دوم صنعت‌نفت به شاهین روی شوت فنی قبیشاوی

سراج: متأسفانه قیمت‌ها نتایج بازی‌ها را رقم می‌زنند

 

 

تگ ها


تیم ملی ایران امیر مهدی علوی فیفا فدراسیون فوتبال فوتبال ایران دراگان اسکوچیچ لیگ برتر خلیج فارس فوتبال