فیفا به کی‌روش و برانکو «نه» گفت/ گزارش ویژه مدال

مخالفت فیفا با واریز مطالبات فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه های پرسپولیس و استقلال به حساب طلبکاران آنها منجر به بروز دردسرهای زیادی برای فدراسیون و بویژه باشگاه پرسپولیس شده است....

مخالفت فیفا با واریز مطالبات فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه های پرسپولیس و استقلال به حساب طلبکاران آنها منجر به بروز دردسرهای زیادی برای فدراسیون و بویژه باشگاه پرسپولیس شده است.

به گزارش خبرنگار مدال، فدراسیون فوتبال قصد داشت مطالبات کارلوس کی روش را از طریق درآمدهای خود از فیفا بابت حضور در جام جهانی پرداخت کند. بر همین اساس با کی روش توافق شده بود که او مطالبات خودش را از طریق فیفا و ای اف سی دریافت خواهد کرد.
همچنین باشگاه پرسپولیس هم که در ۱۲ ماه اخیر مطالبات برانکو را پرداخت نکرده، بسیار امیدوار بود که طلب ۷۰۰ هزار یورویی برانکو را از طریق درآمدهای خود در فیفا تسویه کند. باشگاه پرسپولیس با فیفا مکاتبه کرده بود و خواهان واریز مطالبات ۶۲۰ هزار یورویی خود به حساب برانکو شده بود.


فیفا به فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس چراغ سبز نشان داد اما در ادامه مخالفت صریح خود را با واریز وجه به حساب کارلوس کی روش و برانکو اعلام داشت. مسئولین فیفا بر این باور هستند که این اقدام قانونی نیست و منجر به بروز دردسرهایی برای آنها خواهد شد. به همین دلیل فیفا از واریز مطالبات به حساب کی روش و برانکو طفره رفته و همین منجر به بروز دردسرهایی شده است.


کارلوس کی روش اخیرا این موضوع را رسانه ای کرد. برانکو هم دو بار با باشگاه پرسپولیس مکاتبه کرده و اعلام داشته مطالبات بنده پرداخت نشده است. وکیل برانکو می خواهد نامه سوم را هم در اواسط اردیبهشت ماه به باشگاه پرسپولیس ارسال نماید.
باشگاه پرسپولیس اخیرا با برانکو جلسه ای داشته و به وی اطمینان داده که مطالبات وی را یا از طریق فیفا و یا از طریق درآمدهای دیگر خود طی دو قسط در اردیبهشت ماه و خرداد ماه پرداخت خواهد کرد.


برانکو اگر بخش اول مطالبات خود را در اردیبهشت دریافت نکند نامه سوم را به باشگاه خواهد داد و در صورتی که باز هم طلب او تسویه نشود نامه ای را به فیفا ارسال کرده و نامه ارسالی خود به باشگاه را ضمیمه آن خواهد کرد. بر خلاف اخبار منتشر شده برانکو هنوز نامه ای درباره مطالبات خود به فیفا ارسال نکرده است.


باشگاه استقلال هم بابت حضور بازیکنان خود در جام جهانی مطالباتی از فیفا دارد که تقریبا به میزان مطالبات پرسپولیس از فیفا است. استقلال هم هنوز نتوانسته است مطالبات خود را از فیفا وصول کند. تحریم های بانکی باعث مخالفت فیفا به وایز وجه به حساب فدراسیون و تیم های سرخابی بوده است. باشگاه استقلال هم به دلیل عدم دریافت مطالباتش از فیفا با مشکلات مالی مواجه شده است.