فیفا تلاش مثبت ایران برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را تایید کرد

فدراسیون جهانی فوتبال از عملکرد ایران جهت فراهم‌کردن مقدمات حضور بانوان در ورزشگاه‌ها رضایت دارد و آن را امیدوارکننده توصیف کرد....

فدراسیون جهانی فوتبال از عملکرد ایران جهت فراهم‌کردن مقدمات حضور بانوان در ورزشگاه‌ها رضایت دارد و آن را امیدوارکننده توصیف کرد.

به گزارش مدال، فیفا می‌گوید که فدراسیون فوتبال ایران حامی حضور بانوان این کشور در استادیوم‌ها برای تماشای بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر است اما هنوز صدور یکسری مجوزها از سوی دولت نیاز است.

فیفا در تلاش است که با دستیابی به تعامل با مقامات ایرانی، موانعی که برای ورود بانوان به ورزشگاه وجود دارد را برطرف کند اگرچه ماه نوامبر سال گذشته تعدادی از بانوان مجوز حضور در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کردند، مسابقه‌ای که جانی اینفانتینو، رئیس فیفا نیز از نزدیک شاهد آن بود.

فیفا خواهان آن است که مسئله حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌ها تا پیش از دهم اکتبر (18 مهر) حل شود زمانی که تیم ملی ایران اولین بازی خانگی خود در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 را مقابل کامبوج انجام می‌دهد. بازی خانگی بعدی این تیم هم 26 مارس سال 2020 مقابل هنگ‌کنگ خواهد بود.
به گزارش آسو‌شیتدپرس، نهاد حاکم بر فوتبال جهان، می‌گوید که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران در پاسخ به اینفانتینو گفته این موضوع توسط وزیر ورزش و جوانان کشور در حال بررسی است.

 

بیشتر بخوانید:
سوژه روز: آیا زمان ورود بانوان به ورزشگاه ها فرا رسیده است؟

تگ ها


حضور بانوان در ورزشگاه حضور زنان در استادیوم