Banner

فیفا: باشگاه ها می توانند به تیم های ملی بازیکن ندهند

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد همه بازی های ملی تا اطلاع ثانوی لغو شده و باشگاه ها در صورت مایل نباشند، می توانند مانع از پیوستن بازیکنان شان به تیم های ملی شوند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با شیوع ویروس کرونا، همه لیگ های مهم اروپایی تعطیل شده و برگزاری رقابت های ملی از جمله رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و همچنین یورو ۲۰۲۰ در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

در چنین شرایطی، فیفا بیانیه ای به این شرح منتشر کرد:" با توجه به شرایط جاری و نگرانی ها در مورد ویروس کرونا، مجمع فیفا به این نتیجه رسید که الزام باشگاه ها برای آزاد کردن بازیکنان برای دیدارهای ملی، در پنجره بازی های ملی ماه های مارس و آوریل کاربرد ندارد.

شرایط در سراسر دنیا تغییر کرده و محدودیت های پروازی بین المللی در مناطق مختلف اعمال شده است.

فیفا متوجه شده است که برگزاری رقابت ها در چنین شرایطی، نه تنها ریسک زیادی برای سلامت بازیکنان و همین طور سلامت عمومی دارد. همین طور برگزاری این رقابت ها در چنین شرایطی، باعث می شود که بعضی از تیم ها، نتوانند از بهترین ترکیب شان استفاده کنند، در حالی که سایر تیم ها این مشکل را ندارند.

برای اجتناب از خطرات غیرضروری مربوط به سلامتی و همین طور شرایط ورزشی غیرعادلانه، ما توصیه می کنیم که همه دیدارهایی که از پیش برای ماه های مارس و آوریل برنامه ریزی شده بود، اکنون برای زمان دیگری موکول و در شرایطی امن و سالم برگزار شود. تصمیم نهایی در این مورد برعهده برگزار کنندگان رقابت ها و در مورد بازی های دوستانه، فدراسیون های مربوط است."

بیشتر بخوانید:

مهاجم فیورنتینا نیز کرونا گرفت

چهار بازیکن دیگر سمپدوریا کرونا گرفتند!

 

 

تگ ها


فیفا ویروس کرونا جانی اینفانتینو فوتبال جهان فوتبال