فیلادلفیا، آتلانتا و یوتا صعود کردند

تیم‌های بسکتبال فیلادلفیا و آتلانتا به مرحله نیمه‌نهایی کنفرانس شرق و یوتا به نیمه‌نهایی کنفرانس غرب لیگ NBA صعود کردند....

به گزارش "ورزش سه" به نقل از  تسنیم، تیم آتلانتا هاوکس در دیدار پنجم پلی‌آف کنفرانس شرق لیگ اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا، موفق به شکست نیویورک نیکس شد و به نیمه نهایی این کنفرانس رسید. تری یانگ ۳۶ امتیاز برای هاوکس و جولیوس رندل ۲۳ امتیاز و ۱۳ ریباند برای نیکس در این بازی کسب کردند.


در بازی دیگری که در سالن ولز فارگو شهر فیلادلیفا برگزار شد، تیم میزبان با ۲۸ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۱۱ پاس گل توبیاس هریس و ۳۰ امتیاز ست کری بر واشنگتن ویزاردز غلبه کرد و به نیمه نهایی کنفرانس شرق رسید. راسل وستبروک نیز ۲۴ امتیاز، ۸ ریباند و ۱۰ پاس گل برای واشنگتن داشت.


فیلادلفیا سونی سیکسرز در مرحله نیمه‌نهایی کنفرانس شرق به مصاف آتلانتا هاوکس می‌رود.


تیم یوتا جز با درخشش داناوان میچل، مقابل ممفیس گریزلیز به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی کنفرانس غرب شد. میچل در این بازی ۳۰ امتیاز، ۶ ریباند و ۱۰ پاس گل و رودی گوبر ۲۳ امتیاز و ۱۵ ریباند برای یوتا کسب کردند. در تیم ممفیس هم جا مورانت ۲۷ امتیاز، ۷ ریباند و ۱۱ پاس گل داشت.


داناوان میچل در کنار درون ویلیامز و جان استاکتون، تنها بازیکنان تاریخ یوتا هستند که در پلی‌آف حداقل ۳۰ امتیاز و ۱۰ پاس گل کسب کرده‌اند.


جا مورانت، ستاره جوان ممفیس در فصل جاری، نخستین حضور خود در پلی‌آف را تجربه کرد. او که در ۵ بازی، ۱۵۱ امتیاز و ۴۱ پاس گل داشت و نخستین بازیکن تاریخ لیگ است که در ۵ بازی نخست خود در پلی‌آف به این رکورد می‌رسد.


تیم دالاس موریکس با ۴۲ امتیاز، ۸ ریباند و ۱۴ پاس گل لوکا دانچیچ از سد لس‌آنجلس کلیپرز گذشت و در بازی شماری ۳ بر ۲ از حریف خود پیش افتاد. تنها بازیکنان تاریخ پلی‌آف NBA که در یک بازی بیش از ۴۰ امتیاز و ۱۴ پاس گل به نام خود ثبت کرده‌اند، لبران جیمز و لوکا دانچیچ هستند.


برنده سری دیدارهای دالاس و کلیپرز در مرحله بعد به مصاف یوتا می‌رود.

نتایج دیدارهای صبح امروز به شرح زیر است:


واشنگتن ۱۱۲ - فیلادلفیا ۱۲۹ (۴ بر یک به سود فیلا)
ممفیس ۱۱۰ - یوتا ۱۲۶ (۴ بر یک به سود یوتا)
دالاس ۱۰۵ - کلیپرز ۱۰۰ (۳ بر ۲ یه سود دالاس)
آتلانتا ۱۰۳ - نیویورک ۸۹ (۴ بر یک به سود آتلانتا)

تگ ها


بسکتبال