فینال آسیا مانع از فروپاشی فینالیست آسیا!

سکوت یحیی گل‌محمدی پس از اتفاقات شروع تمرینات پرسپولیس به معنای رضایت او از نحوه اداره باشگاه نیست.&#۱۶۰;...

به گزارش ورزش سه، پرسپولیس در شرایطی به فینال آسیا صعود کرده است که در صورت شکست در این مسیر ممکن بود که شرایط کاملا متفاوت از امروز باشد اما باوجود همه اختلافات فعلا همه حول یک رویا، قهرمانی در آسیا، به کار در باشگاه پرسپولیس ادامه می‌دهند اگرچه دل سرمربی پرسپولیس از نحوه اداره باشگاه و به خصوص شخص مهدی رسول پناه به شدت پر است و ذره ای از ناراحتی ها برطرف نشده.

آخرین مورد در این باره به مذاکرات بین دستیاران یحیی با مدیران پرسپولیس برمی‌گردد که شنبه شب در مجموعه انقلاب انجام شده و در شرایطی که آن ها در انتظار تحویل برگه قرارداد و امضای آن بودند، بازهم همه چیز به جلسه هیئت مدیره موکول شد در حالی که شخص مذاکره کننده (رغبتی) به عنوان یکی از مذاکره کنندگان پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات می‌توانست کار را تمام کند‌ و کادرفنی را از برزخ دربیاورد.

گل‌محمدی خود نیز انتظار دارد بعد از موفقیت های فعلی، باشگاه پرسپولیس برای او شأن ویژه ای قائل شود و میزان و رقم قراردادش را تصحیح کند؛ اتفاقی که چندان هم بیراه نیست چرا که سرمربی پرسپولیس حتی همین امروز می‌تواند باشگاه را به مقصد یک پیشنهاد خارجی نسبتا خوب و یک ماجراجویی جدید ترک کند. اما آنچه که پیوند با هواداران باشگاه و صد البته جنگیدن برای اولین قهرمانی آسیاست، پای او را در پرسپولیس نگه می‌دارد.

این ناراحتی و گلایه در جلسه روز پنج شنبه مدیران پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی و در شرایطی که سیدجلال حسینی هم در این نشست حضور داشته، در حضور وزیر به صورت کاملا جدی و تند از زبان گل‌محمدی مطرح شده تا وضعیت رابطه بین مدیران و سرمربی پرسپولیس همچنان وخیم باشد.

 گل‌محمدی که با نظر محمد حسن انصاری فرد و با فشارهای او و با پرداخت مبلغ رضایت نامه راهی پرسپولیس شد، مطلوب ترین گزینه برای هدایت سرخپوشان بوده و با دو موفقیت متوالی، حالا طبیعتا انتظارات بیشتری از باشگاه متبوعش دارد اما پرسپولیس هم در شرایط خاصی اداره می‌شود و به نظر نمی‌رسد مدیران فعلی توانایی درآمدزایی در حد جلب رضایت کادرو بازیکنان را داشته باشند. 

در شرایطی که امروز ملی پوشان پرسپولیس به باشگاه می‌روند تا مذاکرات تازه ای با مدیریت داشته باشند  باید در انتظار گذر زمان و آغاز رقابت ها بود که شاید فشار مسابقات و میل به نتیجه گیری، همه چیز را مثل سنوات گذشته در جای خود قرار بدهد.اگرچه درحال حاضر تناسبی بین شکل و نوع مدیریت و توقعات وجود ندارد.

تا آن زمان پرسپولیس باید از صعود به فینال آسیا شاکر باشد چرا که میزان و حجم اختلافات برطرف نشده بین چهره های اصلی باشگاه در حدی است که بعید بود این همکاری ادامه پیدا کند. اما صلاح و مصلحت های دو طرفه فعلا همه چیز را در سطح ادامه همکاری نگه داشته است. اگرچه روابط گل‌محمدی و مدیران پرسپولیس را باید با رابطه کارلوس کی‌روش و مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در روزهای جام ملت های ۲۰۱۹ مقایسه کرد. 

در پرسپولیس موقعیت، موقعیت آلفاست. موقعیتی که  فقط اگر یکی از هواداران سمج پرسپولیس در روزهای اعتراض و تجمع بوده باشید و حرفهای عجیب مدیرعامل و کنایه‌های او را شنیده باشید از آن باخبرید!

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی