فینال جام حذفی ; دایی یا قلعه نویی؟

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، دیدار فینال جام حذفی که آخرین بازی فصل فوتبال ایران محسوب می شود، روز پنجشنبه انجام خواهد شد و طی آن دو تیم تراکتورسازی و نفت تهران بازی هفته آخر لیگ برتر را تکرار می کنند ......

به گزارش مدال به نقل از  "ورزش سه"، دیدار فینال جام حذفی که آخرین بازی فصل فوتبال ایران محسوب می شود، روز پنجشنبه انجام خواهد شد و طی آن دو تیم تراکتورسازی و نفت تهران بازی هفته آخر لیگ برتر را تکرار می کنند. آن هم در شرایطی که دو تیم با مشکلات فراوان به بازی آخر خود می رسند.

تراکتورسازی در شرایطی مقابل نفت قرار می گیرد که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. مشکلاتی که از چند ماه قبل در بحث مالی به وجود آمده بعد از بازی پایانی لیگ برتر سر باز کرد و باعث شد بازیکنان صحبت های تندی را علیه مدیرعامل بر زبان آورند. در ادامه نیز دو روز عدم حضور در تمرینات شرایط را حسابی برای تبریزی ها آشفته کرد. باوجود اینکه هنوز مبلغی به حساب بازیکنان تراکتور واریز نشده و فقط وعده این موضوع توسط تراکتوری ها اخذ شده، اما با حمایت و درخواست امیر قلعه نویی از بازیکنان آنها راضی به حضور در تمرینات شدند. بر این اساس تراکتوری ها از دیروز بدون توجه به مشکلات هم قسم شدند تا تمام تمرکز خود را معطوف به بازی با نفت در جام حذفی کنند تا دست کم یک جام به هواداران هدیه کنند.

باتوجه به مشکلاتی که تراکتورسازی از نیم فصل دوم با محرومیتی که فیفا برایش در نظر گرفت تجربه کرد، حالا کسب جام قهرمانی حذفی می تواند مرحمی بر زخم های هواداران تراکتور باشد.

در سوی دیگر میدان، نفت تهران قرار دارد که از ابتدای فصل با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم کرده و حالا می توان گفت تقریبا این مشکلات برای اعضای نفت به یک عادت تبدیل شده است. نفتی که در اواسط مسابقات تا رتبه سوم جدول رده بندی هم بالا آمده در هفته های پایانی لیگ نتایج خوبی کسب نکرد و با این حال در بین تیم های نیمه بالای جدول قرار گرفت. نفت اگرچه هوادار آنچنانی ندارد اما شاگردان علی دایی بدشان نمی آید اولین جام تاریخ خود را کسب کنند.

مساله ای که کار نفت تهران را سخت می کند عدم حضور علی دایی روی این نیمکت این تیم است. سرمربی نفت در بازی نیمه نهایی تیمش مقابل سپاهان از زمین بازی اخراج شد و حالا حق حضور در فینال را ندارد تا در غیاب او برادر و دستیارش محمد دایی تیم را هدایت کند. از سوی دیگر احمد آل نعمه، توحید غلامی و عباس بوعذار نیز به دلیل محرومیت حق حضور در این مسابقه را ندارند. این در حالی است که تراکتورسازی نیز کرار جاسم را به دلیل اخراج در بازی قبلی نمی تواند به زمین بفرستد.

مساله ای که می تواند کار هر دو تیم را در بازی روز پنجشنبه سخت کند، چمن ورزشگاه خرمشهر است. با اینکه مسئولان سازمان لیگ از چند روز قبل در صدد هستند شرایط را برای برگزاری فینال جام حذفی مهیا کنند، اما همچنان چمن ورزشگاه خرمشهر شرایط مناسبی ندارد و این موضوع با اعتراض دو تیم نیز مواجه شده است.

با تمام مسائل مطرح شده اما نباید از تقابل علی دایی و امیر قلعه نویی در بازی ای که یکی از آنها برنده خواهد بود به سادگی عبور کنیم. خصوصا حالا که دایی و قلعه نویی چند سالی است دستشان از کسب جام در فوتبال ایران کوتاه مانده است.

تگ ها


اخبار روز فوتبال