فینال لیگ اروپا؛ آمار علیه آرسنالی‌ها

ورزشگاه باکو امشب میزبان فینال لیگ اروپا بین آرسنال و چلسی خواهد بود....

امشب در ورزشگاه باکو فینال لیگ اروپا برگزار خواهد شد.
به گزارش مدال، امشب توپچی‌های لندن به مصاف تیم چلسی می‌روند تا قهرمان لیگ اروپا مشخص شود. آرسنال از تمام توان خود استفاده خواهد کرد تا در این فصل یک جام بگیرد و البته به سهمیه لیگ قهرمانان برسد. چلسی سهمیه لیگ قهرمانان خود را قطعی کرده اما ساری می‌خواهد با توجه به انتقادات شدید هواداران از او، کار خود را با جام تمام کند.
آرسنال در تمام رقابت‌های اروپایی تا به حال مقابل نمایندگان ۲۷ کشور بازی کرده و تنها مقابل ۱ کشور ناکام بوده است. توپچی‌ها فقط نتوانسته‌اند نمایندگان انگلیسی را در رقابت‌ها اروپایی شکست دهند. آخرین مصاف اروپایی آن‌ها در فصل ۲۰۰۸/۰۹ مقابل منچستریونایتد بوده که در آن دیدار شکست خوردند. از طرفی دیگر آن‌ها در آخرین دیدار خود مقابل چلسی با ۲ گل پیروز شدند تا همه آمار علیه آن‌ها نباشد.
بهترین گلزن لیگ اروپای امسال اولیویه ژیروست که ۱۰ گل به ثمر رسانده است. در سمت دیگر هم اوبامیانگ و لاکازت حضور دارند که به ترتیب ۸ و ۵ گل به ثمر رساندند و امشب مقابل چلسی می‌توانند شمار گل‌های خود را افزایش دهند.

 

شما می‌‌توانید تمام گل های آرسنال در مسیر فینال باکو را اینجا ببینید

تگ ها


آمار توپچی‌های لندن فینال لیگ اروپا پیر امریک اوبامیانگ الکساندر لاکازت اولیویر ژیرو چلسی UEFA Europa League UEFA Champions League فوتبال