فینال لیگ قهرمانان؛ هشت شهریور در استانبول

اتحادیه فوتبال اروپا یقین دارد که می توان لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را در ماه آگوست به سرانجام رساند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) در نظر دارد تا ادامه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را در ماه آگوست به انجام برساند. این نهاد مصمم است تا این دو تورنمنت باشگاهی بزرگ، تحت هر شرایطی به سرانجام برسند.

یوفا چندی پیش رقابت های یورو ۲۰۲۰ را یک سال به تعویق انداخت و تقویم دو ماه ژوئن و جولای را نیز به نفع لیگ های اروپایی خالی کرد. هدف این است که برای جلوگیری از ضرر اقتصادی بیشتر، هر طور شده در این دو ماه، بازی های باقیمانده از لیگ ها برگزار شوند.

یوفا توصیه کرده بود که هیچ لیگی نیمه تمام نماند اما تا به اینجا هلند، فرانسه و بلژیک، فصل ۲۰-۲۰۱۹ را نیمه تمام اعلام کرده اند.

هنوز ۱۷ بازی از لیگ قهرمانان و ۲۷ بازی از لیگ اروپا باقیمانده است و در یوفا بر این عقیده اند که می توان همه را در ماه آگوست به انجام رساند. در همین رابطه قرار است ۲۷ می(۷ خرداد) اعضای یوفا تشکیل جلسه دهند تا در مورد تاریخ قطعی برگزاری لیگ قهرمانان و لیگ اروپا تصیمم گیری شود.

در حال حاضر نظر مساعد یوفا بر این است که فینال لیگ قهرمانان روز شنبه ۲۹ آگوست(۸ شهریور، روز تاسوعا در ایران) و در شهر استانبول انجام شود. فینال لیگ اروپا نیز ۵ شهریور و در شهر گدانسک در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:
درخواست رسمی فدراسیون اسپانیا برای افزایش تعویض‌ها
ادعای لگانس؛ تاریخ شروع لالیگا: ۳۱ خرداد
چیمشیر: تیم من مدعی قهرمانی در ترکیه است 

تگ ها


یوفا فوتبال جهان لیگ قهرمانان اروپا فینال لیگ قهرمانان اروپا فوتبال