فیورنتینای مونتلا چگونه خواهد بود؟

وینچنزو مونتلا به فیورنتینا بازگشت تا ترکیب این تیم دستخوش تغییرات شود....

وینچنزو مونتلا به فیورنتینا بازگشت تا ترکیب این تیم دستخوش تغییرات شود.

هواپیمای تک نفره رم که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ در جمع فلورانسی‌ها بوده بارها نشان داده در شرایط سخت می‌تواند خودش را آداپته کند. او می‌تواند با سیستم‌های مختلف تیم را بگرداند.
به گزارش مدال، بازیکن سابق تیم ملی ایتالیا در تجربه قبلی خود در میلان ناموفق بود اما توانسته سویا را به فینال لیگ اروپا برساند. فیورنتینا هم‌اکنون در رده دهم لیگ قرار دارد و با وجود فاصله زیاد تا رده ششم، عملا شانس بسیار پایینی برای کسب سهمیه اروپایی دارد. مهم‌ترین هدف و چالش مونتلا در فیورنتینا می‌تواند کسب نتیجه موفق در دیدار برگشت کوپا ایتالیا باشد. دیدار رفت مرحله نیمه‌نهایی بین فیورنتینا و آتالانتا با نتیجه ۳-۳ در فلورانس به پایان رسید. همچنین آن‌ها یک دیدار مهم مقابل یوونتوس در لیگ خواهند داشت که می‌تواند امتحانی مهم برای مونتلا باشد.
مونتلا در خط دفاعی مهره‌های خوبی چون بیراگی، میلنکوویچ و ویتو هوگو را در اختیار دارد و این مسئله باعث می‌شود دست او برای انتخاب سیستم بین ۳-۵-۲ و ۴-۳-۳ باز باشد. البته اگر او بخواهد ۳ دفاعه بازی کند در خط میانی ۵ بازیکن باکیفیت عالی نخواهد داشت و این مسئله او را دچار چالش خواهد کرد.
ایده‌ها و افکار مونتلا برای هدایت فیورنتینا، هنوز مشخص نیست و باید منتظر اولین جلسه تمرینی آن‌ها ماند اما مشخص است با توجه به سبک بازی تیم‌های تحت هدایت فیورنتینا، آن‌ها باید منتظر مالکیت توپ بیشتری باشند.