قاتلی روی زمین و هوا؛ مهاجم جدید پرسپولیس

شنیدهها میگویند ماریو بودیمیر، مهاجم 193سانتیمتری دیناموزاگرب در آستانه پوشیدن لباس پرسپولیس است ......

شنیده‌ها می‌گویند ماریو بودیمیر، مهاجم 193سانتی‌متری دیناموزاگرب در آستانه پوشیدن لباس پرسپولیس است. مهاجمی که آمارهایش نشان می‌دهد در صورت حضور در ترکیب اصلی تیم برانکو، مشکلات هجومی سرخ‌ها را برطرف خواهد کرد.

مهاجم گلزن، نیاز سرخ‌ها

هفده‌گل در ۱۵بازی نیم‌فصل اول، یعنی خط حمله پرسپولیس در نیم‌فصل اول زهردار نبوده است. آن‌ها در دفاع، بهترین تیم لیگ بوده‌اند اما در حمله، ۱۱گل کمتر از سپاهان رقیب مستقیم‌شان برای قهرمانی زده‌اند. اضافه شدن مهدی ترابی، سروش رفیعی و مهدی شریفی در نیم‌فصل دوم قدرت خط‌حمله را بیشتر می‌کند اما آن‌ها در غیاب طارمی، نیاز به یک تمام‌کننده دارند.

آمارها دروغ نمی‌گویند

آمار بودیمیر میانگین ۱.۶گل زده برای دیناموزاگرب در لیگ کرواسی است؛ درحالی که میانگین گل زده پرسپولیس در نیم‌فصل جاری ۱.۳گل زده در هر دیدار است. از نظر دقیقه هم او به‌طور متوسط در هر 82دقیقه یک گل به ثمر رسانده در حالی که پرسپولیس در فصل جاری هر ۷۹دقیقه گلزنی کرده است که نشان می‌دهد این مهاجم کروات می‌تواند برای خط‌حمله برانکو مفید باشد.

برجی در لیگ برتر

پس از منتفی شدن احتمال حضور گوچی، برانکو به دنبال ماریو بودیمیر، مهاجم دینامو زاگرب است. آن‌ها نیم‌فصل اول در جریان بازی، فقط یک گل با سر زدند. بودیمیر با قد یک متر و ۹۳ سانتیمتر، می‌تواند این مشکل را برطرف کند. در بین بازیکنان پرسپولیس، استقلال، تراکتور و پدیده، غیر از دروازه‌بان‌ها فقط کی‌روش یک و ۹۵ سانتی قد بلندتری از بودیمیر دارد و این مهاجم کروات می‌تواند روی هوا، بیشتر ضربات سر اول را بزند.

قاتل زمین و هوا

قدرت بازی با پای بودیمیر با وجود قد بلندش، بالاست. این امر از آن جهت مهم است که پرسپولیس برانکو بیشتر روی زمین بازی می‌کند. او این فصل با پیراهن دیناموزاگرب ۵ گل در لیگ کرواسی، ۲ گل در لیگ قهرمانان و یک گل در جام حذفی زده است. از این ۸ گل، ۴ گل با پا در جریان بازی، ۲ گل از روی نقطه پنالتی و دو گل با ضربات سر بوده است.

فاکتور دوپا بودن

فصل پیش هم بودیمیر با ۱۴ گل، پنجمین گلزن فصل لیگ کرواسی بود. از بین گل‌های او، فقط دو گل با سر بوده و بقیه با پا زده شده است. پای تخصصی او راست است اما دو پا است و سه گلش را هم فصل قبل با پای چپ زده است. آمار این بازیکن نشان می‌دهد او یک بازیکن قدبلند و در عین حال، شوتزن است.

رفیعی و ترابی، دوپینگ مهاجمان

با توجه به بازیسازی سروش رفیعی و مهدی ترابی پشت مهاجمان پرسپولیس در نیم‌فصل دوم، به نظر می‌رسد مهاجمان این تیم شانس‌های بیشتری از نیم فصل اول برای گلزنی دراختیار داشته باشند که این امر می‌تواند نقطه عطفی برای موفقیت ماریو بودیمیر در ترکیب پرسپولیس باشد.

تگ ها


فوتبال