قارداشی: برگزاری مسابقات تنیس روی میز گزینشی المپیک قطعی نیست

به گفته رئیس فدراسیون تنیس روی میز و با وجود آنچه در نشست اخیر هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا مطرح شده، برگزاری مسابقات گزینشی المپیک در زمان و محل مقرر قطعی و نهایی نیست....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، در نشست اخیر اعضای هیات رئیسه کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا که اواخر شهریورماه و به صورت وبینار برگزار شد، تعیین زمان و محل برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک در قاره آسیا از محورهای مورد بحث بود.

در همین نشست قطر به عنوان میزبان مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ میلادی مشخص شد. همچنین اینگونه تصمیم گیری شد که رقابت های گزینشی المپیک در منطقه آسیا اردیبهشت ماه سال آینده در تایلند برگزار خواهد شد.

این در حالی است که رئیس فدراسیون تنیس روی میز تاکید دارد تصمیم اتخاذ شده در رابطه با مسابقات گزینشی المپیک و زمان و محل برگزاری آن قطعی نیست.

مهرداد علی قارداشی، گفت: پیش از این قرار بود مسابقات گزینشی المپیک در منطقه آسیای به میزبانی تایلند برگزار شود. بر همین اساس برای برگزاری این رقابت ها در دوره جدید هم تایلند گزینه اصلی برای میزبانی است اگرچه کشورهای دیگری هم درخواست برگزاری این رقابت ها را دارند.

وی با اشاره به صحبت هایی که با افشین بدیعی عضو هیات رئیسه کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا و نایب رئیس آسیای میانه داشته، خاطرنشان کرد: تعیین اردیبهشت ماه سال آینده به عنوان زمان برگزاری رقابت های انتخابی المپیک و معرفی تایلند به عنوان میزبان این رقابت در نشست اخیر هیات رئیسه آسیا مطرح شده اما هیچ یک قطعی و صد درصد نیست. بر همین اساس نمی توان روی آن حسابی داشت.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با یادآوری اینکه قرار است مسابقات قهرمانی جهان اسفندماه در کره جنوبی برگزار شود، تصریح کرد: این موضوع توسط فدراسیون جهانی اطلاع رسانی شده اما برگزاری این رقابت ها هم صد درصد نیست. با توجه به شرایط فعلی کرونا در جهان و اینکه فدراسیون جهانی هنوز تقویم خود را به صورت رسمی منتشر نکرده، روی هیچ رویدادی نمی توان حساب قطعی باز کرد.

وی گفت: به غیر از مسابقات باشگاهی درکشورهایی مانند آلمان و فرانسه، فعالیت تنیس روی میز در سایر سطوح و کشورها هنوز از سر گرفته نشده است. در این دو کشور هم بحث درآمدزایی عامل اصلی در تصمیم گیری برای برگزاری مسابقات باشگاهی بوده است. در کل منطقی است که هنوز تصمیمی برای آغاز فعالیت ها گرفته نشده باشد.

قارداشی تاکید کرد: شرایط کرونا بحرانی است. در کشورمان خودمان روند مرگ و میر ناشی از این ویروس سیر صعودی دارد. در این شرایط حفظ سلامتی افراد مهمترین مسئله است. چه اشکالی دارد مثلا مسابقات گزینشی المپیک برگزار نشود. این رقابت ها برگزار نشود، بهتر است یا اینکه برگزار شود و جان قهرمان جهان به خطر بیفتد؟

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در پایان گفت: در هر صورت فعلا تقویم مصوبی از سوی فدراسیون جهانی یا آسیایی ارائه نشده تا بر مبنای بر فعالیت های خود را در سطح ملی آغاز کنیم. فعلا به برنامه ریزی در رده باشگاهی بسنده می کنیم. هر زمان لازم بود و برنامه های نهایی شد، برای تیم ملی هم آغاز به کار می کنیم.

بیشتر بخوانید:

الزام به کارگیری بازیکنان رنکینگ ملی تنیس روی میز در لیگ برتر

قطر میزبان مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا شد

 

 

تگ ها


تنیس روی میز مهرداد علی قارداشی مسابقات انتخابی المپیک تایلند