قارداشی: به دنبال پشتوانه‌سازی برای مربیگری هستیم

رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: یکی از اهداف‌مان در انتصابات اخیر برای تیم‌های ملی، پشتوانه‌سازی برای مربیگری است و امیدوارم بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم....

مهرداد علی‌قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز درباره این اقدام فدراسیون متبوعش گفت: پس از بررسی‌های متعدد به این نتیجه رسیدیم که باید یک مربی در کنار سرمربی تیم‌های ملی در رده‌های مختلف قرار بگیرد که این فرد باید هم از بازیکنان خودی شناخت داشته باشد، هم با روحیات آنها آشنا باشد و حریفان را نیز به خوبی بشناسد. ما همچنین می‌خواستیم نفراتی نیز با حضور در کنار سمربی تیم ملی به عنوان یک فرد باتجربه در امور فنی، آموزش لازم را نیز دریافت کنند و حتی در صورت فراهم شدن شرایط، به مسابقات مختلف نیز اعزام شوند و تجارب بین‌المللی بدست بیاروند.

وی افزود: در واقع یکی از اهداف‌مان پشتوانه‌سازی برای مربیگری ایران نیز است و امیدوارم به این هدف دست یابیم. قطعاً این نفرات شاید نه دوره حضور ما، بلکه در سال‌های پیش‌رو قادر خواهند بود با نشان دادن توانایی‌هایشان حتی به عنوان سرمربی نیز فعالیت کنند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا ارتباط خوبی بین تیم‌های ملی در رده‌های مختلف سنی وجود داشته باشد. البته ارتباط میان تیم‌ها و سرمربیان از طریق مدیر تیم‌های ملی خواهد بود و بدین ترتیب، سلسله مراتب نیز رعایت می‌شود و حاشیه کمتری ایجاد خواهد شد.

علی‌قارداشی در پاسخ به این سوال که حقوق اعضای کادر فنی این تیم‌ها که ۱۶ نفر هستند، چگونه تامین می‌شود؟، اظهار داشت: ما متناسب با تلاش و بازدهی کار مربیان به آنها پاداش خواهیم داد، نه اینکه بخواهیم حقوق بدهیم. بسیاری از این مربیان شاگرد خصوصی دارند، برای نهادهای مختلف کلاس و مسابقه برگزار می‌کنند. آنها می‌توانند با حضور در تیم ملی به شهرت نیز برسند و با استفاده از مسئله، از سایر منابع درآمدی‌شان در زمان‌های عدم برگزاری اردوها به پول بیشتری دست پیدا کنند. فکر می‌کنم همین مسئله شرایط خوبی را برای آنها به وجود می‌آورد.

تگ ها


تنیس روی میز