قارداشی: نیما عالمیان بی‌نظیر بود

رئیس فدراسیون تنیس روی میز می‌گوید عملکرد نیما عالمیان در رقابت‌های انتخابی المپیک عالی بود و در حالی که در شروع مسابقه عقب افتاده بود اما نتیجه را عوض کرد....

به گزارش "ورزش سه" از ایسنا، در پایان رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک در منطقه آسیای میانه که دو سهمیه در بخش زنان و مردان (هر کدام یک سهمیه) توزیع می‌شد، نیما عالمیان موفق به کسب ورودی بازی‌های توکیو شد اما در بخش زنان نمایندگان ایران حذف شدند. در حالی که در دو دوره گذشته ندا شهسواری این ورودی را برای ایران به دست آورده بود.

مهرداد علی‌قارداشی  به عملکرد نیما عالمیان اشاره و بیان کرد: بازیکن ازبکستان در یک سال اخیر با حمایت فدراسیون و کشورش در اردوهای برون مرزی بود و از نظر رنکینگ هم جایگاه بهتری داشت. از طرف دیگر در دیدار نیمه نهایی بازیکن قزاقستان را که سید اول این مسابقات بود، شکست داد اما نیما مقابل او عالی و بی‌نظیر عمل کرد و در شرایطی که ۲ بر صفر عقب بود، ۴ بر ۲ برنده شد.

او افزود: بقیه ورزشکاران ما هم خوب کار کردند اما رقابت‌ها خیلی نزدیک بود و نمی‌شد نتیجه را پیش‌بینی کرد. امیدوارم همه چیز طبق روال پیش برود و نوشاد هم از طریق رنکینگ سهیمه را کسب کند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در مورد عملکرد ندا شهسواری و شیما صفایی گفت: رنکینگ دو بازیکن قزاقستان از خانم شهسواری و صفایی بهتر بود و یکی از آنها سهمیه را گرفت. ندا در گیم آخر نیمه نهایی در حالی که ۱۰ بر ۸ جلو بود، نتیجه را واگذار کرد، یعنی مسابقات خیلی نزدیک بود و همه زحمت کشیدند اما متاسفانه در لحظه نتیجه گیری موفق نشدند. چیزی از ارزش‌هایشان کم نمی‌شود. آنها اردوها را در این شرایط سخت پشت سر گذاشتند و نتیجه مسابقات هم به یک امتیاز بند بود. به هر حال قسمت این شد و بدبیاری لحظات آخر گریبان ما را گرفت.

او افزود: ندا دوره قبل در شرایطی سهمیه را گرفت که گیم آخر ۱۰ بر ۶ عقب بود و ۱۲ بر ۱۰ برد اما این دوره نتیجه برعکس شد. در دوره قبل و این دوره شاهد رقابت‌های نزدیکی بودیم و تنها یک امتیاز تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز بود.

قارداشی به شکست شهسواری در نیمه نهایی در حالی که ۳ بر یک از حریف خود جلو بود اشاره و بیان کرد: دو بازیکن در شرایطی که به هم نزدیک هستند در حین رالی‌هایی که رد و بدل می‌شود، تغییر تاکتیک می‌دهند. بازیکن قزاقستان هم زمانی که عقب افتاد تاکتیک خود را عوض کرد، البته ندا هم تغییر داشت و اگر یک امتیاز در گیم هفتم می‌گرفت برنده می‌شد. به هر حال ممکن است یک بازیکن تاکتیکی را به کار بگیرد که حریف پاتک بزند، ضد آن عمل کند و نتیجه را کسب کند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در پایان گفت: از زحمات آقای لطف‌الله نسبی سرمربی تیم ملی مردان، آقای میرالماسی مدیر تیم‌های ملی و خانم ایرانمنش سرمربی تیم ملی زنان تشکر می‌کنم. همچنین از همکارانم در فدراسیون تشکر می‌کنم که در مدت ۲۳ روز حضور ما در مسابقات همه مسائل را بدون حاشیه مدیریت کردند.

تگ ها


نیما عالمیان تنیس روی میز