قاسمپور: باید خواسته‌های کی‌روش برآورده شود

به گزارش مدال به نقل از ابراهیم قاسم پور در گفت وگو با ایسنا، با تبریک صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی روسیه، اظهار کرد: این صعود را به فدراسیون، کادرفنی و ملت ایران تبریک می گویم و جای خوشحالی دارد که کار صعود به اما و اگر کشیده نشد و قبل از این که دو بازی دیگر انجام دهیم، خیال همه راحت شد ......

به گزارش مدال به نقل از ابراهیم قاسم پور در گفت وگو با ایسنا، با تبریک صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی روسیه، اظهار کرد: این صعود را به فدراسیون، کادرفنی و ملت ایران تبریک می گویم و جای خوشحالی دارد که کار صعود به اما و اگر کشیده نشد و قبل از این که دو بازی دیگر انجام دهیم، خیال همه راحت شد.

وی بیان کرد: اکنون فرصت خوبی است که هم فدراسیون و هم سرمربی تیم ملی با فراغ بال بیشتر، بتوانند برای ادامه راه برنامه ریزی کنند. باید امکانات خوبی در اختیار تیم ملی گذاشته شود و فقط به صعود به جام جهانی اکتفا نکنیم و از این جا به بعد باید به دنبال صعود از مرحله اول جام جهانی باشیم.

این پیشکسوت فوتبال با بیان این که از اکنون پیش بینی صعود از مرحله اول جهام جهانی سخت است، گفت: به هر حال باید قرعه کشی صورت بگیرد تا ببینیم با چه تیم هایی هم گروه می شویم، ضمن این که صعود به مرحله بعدی به این هم برمی گردد که در مدت باقی مانده، فدراسیون چه کارهایی می تواند انجام دهد. باید برای تیم ملی برنامه ریزی شود و مربی تیم ملی نیز باید برنامه هایش را ارائه دهد، ضمن این که خواسته های او نیز باید برآورده شود.

وی افزود: باید تا پیش از آغاز جام جهانی، اردوها و بازی های تدارکاتی خوبی برگزار کنیم و از اکنون باید بودجه آن هم مشخص شود. متاسفانه در جام جهانی گذشته هر برنامه و بازی تدارکاتی که اعلام می شد و در دستور کار بود، لغو می شد و همین ها در کار تیمی تاثیرگذار است.

قاسم پور درباره حضور تیم ملی ایران در دو دوره متوالی جام جهانی، اظهار کرد: معتقدم در آسیا تیم ایران اصلی ترین تیمی است که می تواند به جام جهانی صعود کند. در گذشته زمانی که کی روش درگیری هایی داشت و چند بار استعفا داد، من گفتم که او نمی رود و دلیل آن هم واضح است، چرا که ایران تنها تیم آسیایی است که شانس آن برای صعود به جام جهانی از سایر تیم ها، آن هم به دلایل مختلف بیشتر است.

وی افزود: بازیکنان ایرانی دارای استعداد، هوش و خلاقیت هستند و اگرچه بودجه زیادی برای فوتبال و تیم ملی مان نداریم ولی جمعیت زیادی داریم که از استعداد خوبی برخوردار هستند. به هر حال با تمام مشکلاتی که داریم شانس ما نسبت به تیم های کره و ژاپن و همچنین تیم های عربی که سرمایه گذاری خوبی هم می کنند، برای صعود به جام جهانی بیشتر است، ضمن این که سهمیه آسیا برای حضور در جام جهانی نیز بیشتر شده است و این که بگوییم تیم ایران باید در هر دوره جام جهانی حضور داشته باشد، انتظار بی جایی نیست.

این مربی فوتبال ادامه داد: البته اگر نمی توانستیم به جام جهانی صعود کنیم، به این خاطر بود که بیش از مشکلاتی که داشتیم، برای مان مشکل ایجاد می شد و در واقع ناهماهنگی ها، کج سلیقگی ها و بی برنامگی هایی اتفاق می افتاد که باعث می شد، ایران از جام جهانی دور شود.

وی درباره عملکرد کی روش نیز گفت: کی روش دو دوره است که تیم ایران را به جام جهانی می برد؛ هیچ کسی بی عیب نیست و باید بگویم کی روش تنها مربی خارجی است که مدت طولانی در کشور ما حضور دارد و فوتبال ایران و منطقه را می شناسد. او اطلاعات خوبی هم از فوتبال و بازیکنان ما دارد و به خوبی توانسته از این موضوع نیز استفاده کند.

قاسم پور در پایان گفت: همچنین به هیچ مربی به اندازه کی روش اختیار داده نشد و او هم از این وضعیت استفاده کرد، ضمن این که او مربی خوبی است و مدیریت خوبی هم دارد. همچنین کی روش ارتباط خوبی با بیرون دارد و توانسته یکسری بازیکنان ایرانی خارج از کشور را به خوبی جذب کند و همین نیز به فوتبال ایران کمک کرده است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال