قاسمپور و گلیج هم مسافر جهانی نروژ شدند

کامران قاسمپور و مجتبی گلیج صاحب دوبنده تیم ملی در اوزان ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد شدند....

به گزارش "ورزش سه"،‌ در فاصله ۳۵ روز مانده تا برگزاری مسابقات جهانی کشتی در نروژ، با تصمیم کادرفنی تیم ملی رقابت های انتخابی درون اردویی اوزان ۷۴، ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت های جهانی نروژ از ساعت ۱۱ صبح امروز (جمعه) در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده برگزار شد.


بعد از اینکه در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل محمدصادق فیروزپور به پیروزی دست یافت و بعنوان فرد نخست این وزن شناخته شد، انتخابی در دو وزن دیگر نزدیک و جذاب پیش رفت.


کامران قاسمپور که در مبارزه اول وزن ۹۲ کیلوگرم مقابل محمدجواد ابراهیمی ۲ بر یک شکست خورده بود، در دو دیدار بعدی ۳ بر ۲ و ۴ بر صفر به برتری رسید تا صاحب دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی نروژ شود. قاسمپور که قبلا سابقه قهرمانی بزرگسالان آسیا و قهرمانی امیدهای جهان را در وزن ۸۶ کیلوگرم داشته، حالا در یک وزن بالاتر اولین تجربه جهانی خود را در رده بزرگسالان پشت سر خواهد گذاشت.


در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز مجتبی گلیج پیش بینی ها را برهم زد و با اینکه با شکست در مبارزه اول جهانی را از دست داده بود، در دو مبارزه متوالی با نتایج ۳ بر یک و ۳ بر ۲ مقابل علی شعبانی به برتری رسید تا به عنوان برنده انتخابی صاحب دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی شود.

تگ ها


کشتی