قاسمی به مدال نقره قناعت کرد

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریو، در ادامه رقابتهای کشتی آزاد بازیهای المپیک 2016 ریو که از ساعت 17:30 دیروز (شنبه) با برگزاری مسابقات اوزان 86 و 125 کیلوگرم آغاز شده است، کمیل قاسمی در 125 کیلو در دیدار نهایی مقابل حریف ترکیهای از کسب مدال طلا بازماند ......

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریو، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک 2016 ریو که از ساعت 17:30 دیروز (شنبه) با برگزاری مسابقات اوزان 86 و 125 کیلوگرم آغاز شده است، کمیل قاسمی در 125 کیلو در دیدار نهایی مقابل حریف ترکیه‌ای از کسب مدال طلا بازماند.

در وزن 125 کیلوگرم که 20 کشتی‌گیر حضور داشتند، کمیل قاسمی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 مقابل کوری جارویس از کانادا به پیروزی رسید. وی در دور دوم نیز کمال عبدالمطلب از مصر را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

قاسمی در این مرحله با نتیجه 4 بر 4 از سد گنو پتریاشویلی، دارنده مدال برنز جهان از گرجستان گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی برای حضور در دیدار نهایی در 33 ثانیه با نتیجه 10 بر صفر ترول دلاگنف از آمریکا را شکست داد و فینالیست شد.

نماینده کشورمان در فینال به مصاف طاها آکگول، دارنده 2 مدال طلا و یک برنز جهان از ترکیه رفت که با نتیجه 3 بر یک مغلوب این حریف سرسخت شد و از کسب مدال طلا بازماند. قاسمی پیش از این در فینال مسابقات جهانی 2014 ازبکستان نیز با نتیجه 4 بر 3 مغلوب این کشتی‌گیر شده بود.

مدال‌های برنز این وزن هم به ابراهیم سعیداُف از بلاروس و گنو پتریاشویلی از گرجستان رسید.

تگ ها


اخبار روز کشتی