قاسمی: پیشنهاد استقلال تاجیکستان را جدی نگرفته ام

آرمان قاسمی از پیشنهاد تیم استقلال تاجیکستان میگوید و از این که هنوز آن را بررسی نکرده است.&#۱۶۰;...

به گزارش ورزش سه، آرمان قاسمی، کاپیتان پیکان که توانست در جمع گلزن ترین مدافعان لیگ برتر جای بگیرد و در نیم فصل دوم عضو تیم تارتار بود امیدوار است مسئولان باشگاه با تقویت این تیم و حفظ شاکله اصلی و بازیکنانی که قراردادشان تمام شده است، یک تیم قدرتمند را برای لیگ بیستم و یکم روانه مسابقات کنند. قاسمی در این گفت و گو با ورزش سه از شرایط خودش برای فصل آینده گفت و اینکه برای رسیدن به اهدافش بهترین تصمیم و انتخاب را خواهد گرفت. 

* در نیم فصل دوم از نساجی به پیکان آمدی و یک نیم فصل متفاوت را در کنار تارتار و شاگردانش سپری کردی؟ 


خوشبختانه وقتی نیم فصل دوم با درخواست حاج مهدی با پیکان که خانه خودم هم هست برگشتم، عملکرد خوبی داشتم. این خوب بودن با تقویت تیم در نیم فصل دوم به بهترین شکل جواب داد و پیکان توانست نیمه دوم لیگ بیستم را متفاوت تر از نیم فصل نخست به پایان برساند. این نیم فصل برای من هم از نظر عملکردی و هم مالی بسیار خوب بود و خوشحالم که در جمع بهترین مدافعان لیگ قرار گرفتم. 

*خیلی هم برای کسب سهمیه جنگیدید اما نشد و حتی اگر چهارم هم می شدید فایده ای نداشت چون فولاد قهرمان جام حذفی شد؟ 


بله درست می گویید اما اگر بدشانس نبودیم و VAR هم در فوتبال ما بود که اشتباهات داوری اینقدر به ما لطمه نمی زد رتبه چهارم که سهل بود ما می توانستیم حتی به سومی هم فکر کنیم. به جز این موارد جوانی تیم هم مزید بر علت شده بود که در بعضی مسابقات به واسطه کم تجربگی روی اشتباهات خودمان نبریم یا بازی برده را با مساوی عوض کنیم. باور کنید این نتیجه هم برای پیکنی که جزو سه تیم ارزان لیگ بسته شده یک نتیجه فوق العاده است و بهتر از تیم هایی بودیم که بیش از ما هزینه کردند و درجایگاهی پایین تر از ما قرار گرفتند. 

*اما قبول کن همیشه هم این نگاه که فقط از بازیکنان جوان بهره بگیرید نتیجه نمی دهد و قطعا تیمی موفق است که یکی از فاکتورهایش تلفیقی از تجربه و جوانی باشد. 


دقیقا همین طور است و بدون شک باشگاه و مدیران ایران خودرو از حالا باید به فکر بستن تیمی قدرتمند برای لیگ بیست و یکم باشند که بتواند برای کسب سهمیه تلاش کند. هم اکنون ۷ تا ۸ بازیکن پیکان که محصول آکادمی خود باشگاه هستند قراردادشان تام شده و به واسطه عملکرد خوب شان از بهترین تیم های لیگ برتر پیشنهاد دارند. جدا از حفظ این بازیکنان باید شرایط مالی هم برای بازیکنان بهتر شود تا با بالا بردن قراردادها بتوانیم یک تیم خوب را برای فصل آینده مهیا کنیم. 

* تو هم که جزو چند مدافع اول لیگ از حیث گلزنی شدی و اسم تو در فهرست خیلی تیم ها شنیده می شود که قرار است تو را جذب کنند. 


به هرحال طبیعی است که خوب باشید همیشه پیشنهاد دارید و خوشحالم که طی ۷ بازی آخر در نیم فصل دوم توانستم چهار گل بزنم و یک پاس گل هم داشته باشم که فکر می کنم این آمار خوبی برای یک دفاع به حساب می آید. من این چهارگل را در نیم فصل دوم زدم و به نظرم علمکردم بهتر از دیگر مدافعانی است که یک فصل در یک تیم بودند. من در نساجی در نیم فصل اول شرایط متفاوتی داشتم و خوشحالم که با آمدن به پیکان توانستم نمایش خوبی از خودم داشته باشم ای کاش از ابتدای فصل به پیکان می آمدم و آن وقت شاید بیشتر گل می توانستم بزنم و در صدر جدول گلزن ترین مدافعان لیگ قرار می گرفتم.

* قرارداد تو با پیکان تمام می شود. در این تیم می مانی یا به پیشنهادهایی که داری فکر می کنی؟ 


من اهل بازارگرمی نیستم اما خدا را شکر همان طور که گفتم به واسطه عملکرد خوبی که داشتم، پیشنهاد زیاد است و هر روز اسم خودم را در لیست یک تیم می شنوم. از تیم های پرطرفدار تهرانی و شهرستانی گرفته تا خود پیکان که یکی از گزینه های من برای فصل آینده است و اگر شرایط مهیا باشد قطعا دوست دارم در خدمت این تیم باشم. البته یکی، دو پیشنهاد خارجی هم از آذربایجان و استقلال تاجیکستان به دستم رسیده که هنوز با مدیربرنامه هایم در مورد آن ها به طور جدی تصمیم نگرفتم.

با این حال در آستانه جام جهانی قطعا انتخابی خواهم داشت که بتوانم به تیم ملی که یکی از اهدافم برای لیگ بیست و یکم است، برسم و لباس آن را برتن کنم. 

* پس اگر پیشنهاد تاجیکستان جدی تر بود و زودتر به این تیم می رفتی شاید یکی از بازیکنان ایرانی این تیم بودی که در این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا قرار است مقابل پرسپولیس بازی کند. 


پیشنهاد استقلال تاجیکستان را از ابتدای فصل داشتم و حتی نیم فصل دوم هم خیلی به من جدی پیشنهاد دادند که با مشورت با خانواده و مدیربرنامه هایم صلاح این بود که در ایران بازی کنم. الان هم باز پیشنهاد داده اند اما هنوز جوابی نداده ایم.

خدا را شکر خوشحالم که بعد از یک نیم فصل فوق العاده در پیکان با این همه پیشنهاد مواجه شدم که این مساله و اتفاق همیشه یک دردسر شیرین برای یک فوتبالیست است.

تگ ها


آرمان قاسمی پیکان تهران