قاسمی: چرا در حق ذوب آهن ظلم می‌کنید؟

بازیکن تیم ذوب آهن می‌گوید که اشتباهات داوری سبب شده این تیم به جای بالای جدول در نیمه پایین قرار بگیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آرمان قاسمی که پیش از این هم در گفتگویی درباره مشکلات داوری صحبت کرده بود، در خصوص بازی این تیم مقابل هوادار بیان کرد: متاسفانه با نتایجی که برخلاف جریان بازی در بازی های قبل برایمان رقم خورده بود و با توجه به اینکه بازی خانگی بود ما به سه امتیاز بازی با هوادار نیاز داشتیم و هوادار هم با توجه به اینکه قبل از این بازی جایگاه خوبی در جدول نداشت و شرایط مناسبی نداشت برای سه امتیاز آمده بودند چون مساوی به درد هیچکدام از تیم ها نمی‌خورد. 

او با اشاره به اشتباهات داوری در این دیدار عنوان کرد: غالب بازی در اختیار ما بود اما دو تیم نتوانستند آنطور که باید در خلق موقعیت موفق عمل کنند و گلی هم که ما دریافت کردیم روی اشتباه داور بود. ما به این شرایط عادت کردیم که هر بازی ببازیم و متاسفانه ببینیم گلی هم که خوردیم مسببش اشتباه داوری بوده است. متاسفانه اشتباهات خیلی زیاد شده و هرچقدر هم بیانیه و صحبت می‌شود فایده ندارد. در صحنه گلی که به ثمر رسیده بازیکن هوادار یک تا دو متر در آفساید است و کمک داور جایگیری مناسبی دارد. در شرایطی که آفساید کاملا مشخص و محرز است گرفته نمی‌شود و همان باعث می‌شود ما حداقل امتیاز هم نتوانیم بگیریم و این موضوع مربوط به یک بازی هم نیست. تا الان تیم ذوب آهن حدود ۷-۸ امتیاز در ده هفته از سمت داوری ضرر کرده و ضربه خورده است.

وی افزود: اشتباهات داوری فقط گریبانگیر تیم ما نیست و اکثر تیم هایی در لیگ حضور دارند روی یک صحنه های محرز ضرر کرده‌اند و اشتباهات تاثیرگذار به قدری زیاد شده که رمقی برای بازیکنان و مربی نمی‌ماند که بخواهند این شرایط را ادامه بدهند و هر چقدر هم درباره VAR صحبت می‌کنیم در حد حرف می‌ماند و گویا قرار نیست اتفاقی رخ بدهد.

مدافع ذوب آهن ضمن تاکید بر تاثیر مشکلات داوران روی تمرکز آنها، اظهار داشت: یکی از مشکلات دستمزد داورهاست و وقتی شما در زندگی روزمره از لحاظ اقتصادی مشکل داشته باشی نمی‌توانی تمرکزت را روی یک کار بگذاری. ما باید اول از نظر مالی داورها را تامین کنیم که این دغدغه را نداشته باشند و بعد هم باید برای داوران کلاس آموزشی پیشرفته بگذارند. در نهایت همه اینها را هم که انجام بدهیم بالاتر از داورهایی که در لیگ های معتبر اروپایی قضاوت می‌کنند نمی‌رویم ولی با آن شرایط که شاید هر سه چهار بازی یک اشتباه وجود داشت سیستم VAR را درست کرده‌اند که اشتباهات را تا جایی که ممکن است به حداقل رسانده‌اند و می‌گذارند نتیجه در زمین فوتبال و بین دو تیم رقم بخورد نه با اشتباهاتی که اعضای خارجی که در بازی دخیل هستند رقم بزنند. فشاری که تیم ها روی داورها گذاشته‌اند روی اشتباهات داوری بی تاثیر نیست اما تنها چیزی که می‌تواند فوتبال ما را از این شرایط افتضاح نجات بدهند فقط VAR است.

مدافع ذوب آهن با اشاره به وضعیت این تیم در فصل گذشته، گفت: تیم ذوب آهن که سال گذشته با تفاضل گل نسبت به سایپا در لیگ برتر ماند آخر فصل اعلام کردند که حدود ۱۶ امتیاز از جانب داوری ضرر‌ کرده است و اگر آن ۱۶ امتیاز را می‌گرفت در رتبه ششم یا هفتم جدول قرار می‌گرفت. ما در ده بازی امسال حداقل در شش بازی اشتباه داوری داشتیم که موجب نتیجه نگرفتن ما شده ولی در کل فصل همین اشتباهات در طول فصل جمع می‌شود و یک تیم سقوط می‌کند و تمام تفکرات و هزینه ها و سرمایه ها و هزینه های انسانی و تماشاگر و همه چیز یک شهر با آن اشتباهات سقوط می‌کند.

بازیکن ذوب آهن در خصوص تاثیر این مشکلات روی تمرکز بازیکنان تیم توضیح داد: وقتی شما یک یا دو بازی نتیجه نمی‌گیری به خصوص اگر بازی ها با باخت همراه شود، قطعا عدم تمرکز و استرس بر بازیکن حاکم می‌شود که شاید نتواند در لحظاتی مناسب تصمیم درستی بگیرد. اگر ما الان ۱۸-۱۹ امتیاز داشتیم شاید با استرس و اشتباهات کمتری کار می‌کردیم.

او در واکنش به خبر کسر پنج درصدی از قرارداد بازیکنان پس از دیدار هفته هشتم این تیم گفت: مسائلی مطرح شد ولی هنوز اتفاقی نیفتاده است. در هفته هشتم چنین تصمیمی گرفته نمی‌شود و صحبتی هم نشده بود و این بحث شیطنت رسانه ای بود. مسئولان تیم و هواداران ما همیشه حمایت کامل خودشان را از بازیکنان و کادر اعلام کرده‌اند و همیشه سعی داشتند که آرامش را در تیم حفظ کنند و ما هم از آنها ممنونیم امیدواریم دوباره اتفاقاتی رخ بدهد که بتوانیم شرایط را به حالت خوبی برگردانیم و امیدواریم از بازی بعد اشتباهاتی که تا پیش از این از نظر داوری رخ داده بود تکرار نشود.


وی در پایان در مورد دیدار هفته آینده این تیم مقابل رایکا در جام حذفی اظهار داشت: بازی با تیم های لیگ یکی سخت است چون الان  فاصله تیم ها و بازیکنان در همه رده ها کم شده و این تیم هم حدود ۳-۴ روز است در اصفهان اردو زده‌ و انگیزه زیادی دارد. قطعا بازی سختی خواهد بود چون تیم هایی که در لیگ های پایین تر هستند انگیزه زیادی دارند که خودشان را در بازی های جام حذفی نشان بدهند و به جایگاه های بالا بیایند. امیدواریم از این بازی که یک بازی خانگی هم برایمان محسوب می‌شود با برد خارج شویم که بتوانیم روند خوب خودمان را پیدا کنیم و برای ادامه لیگ شرایط خوبی داشته باشیم که بتوانیم در ادامه فصل به جایگاه بالای جدول که مد نظرمان است، برسیم.

تگ ها


ذوب آهن اصفهان فوتبال ایران ذوب آهن لیگ برتر خلیج فارس فوتبال