قاضی: نتوانستند جام بگیرند، گفتند اندوی تبانی کرده!

مهاجم باتجربه شهرخودروی مشهد می‌گوید برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بدون تماشاگر لذتی ندارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمد قاضی درباره شرایط جسمانی خودش در روزهای تعطیلی فوتبال بیان کرد: متاسفانه از زمانی که این بیماری به کشور آمده تمرینات تیمی ما به پایان رسیده و به صورت انفرادی تمرینات را دنبال می‌کنیم. فکر می‌کنم شخصا بیشتر از دورانی که با تیم تمرین می‌کردیم، تمرین کردم. چون تمرینات گروهی یکی دوروز در هفته تعطیل می‌شد یا سبک بود اما من همه روزها را پرفشار تمرین کردم تا از نظر آمادگی بدنی مشکلی نداشته باشم.


وی در پاسخ به این پرسش که آیا شهرخودرو تمرین مخفیانه نداشته، گفت: نه، تیم ما مشهد است و اکثر بازیکنان به شهرهای خودشان رفتند. چند روز شخصی تمرین کردیم و بعد زیر نظر کادرفنی و اینترنتی این کار را انجام دادیم. کادرفنی برنامه‌های تمرینی را به ما می‌دادند و ما نیز از تمرینات فیلم می‌گیریم و برایشان می‌فرستیم.


مهاجم شهرخودرو درباره ادامه یا تعطیلی مسابقات فوتبال تاکیدکرد: همه ما دوست داریم فوتبال بازی کنیم و دلمان برای فوتبال بازی کردن تنگ شده اما متاسفانه این ویروس مشکل‌ساز شده است. به نظر من در این شرایط لیگ بدون تماشاگر جذابیتی ندارد. قطعا با توجه به وقفه طولانی بین مسابقات تیم ها از نظر فنی از شرایط ایده‌آل دور شده اند و از طرفی تابه حال این شرایط را هیچ کدام از اهالی فوتبال تجربه نکردند. با این حال من فکر می‌کنم برگزاری لیگ برتر بدون تماشاچی هیچ لذت و جذابیتی نخواهد داشت. به خصوص اینکه هفته‌های پایانی است و حضور تماشاگران در بازی‌ها بسیار تاثیرگذار است.


قاضی که در سال ۸۷ عضو تیم فولاد خوزستان بود و در جریان دیدار پایان لیگ آن سال مقابل ذوب‌آهن هم یکی از گل‌های تیمش را زد و موجب قهرمانی استقلال شد، خاطرنشان کرد:‌آن بازی واقعا برای ما خاطره‌انگیز شد. روز بدی بود، چون کادرفنی ما آخرین بازی‌اش را می‌گذراند. قرار بر این شده بود که آقای جلالی برای فصل بعد دیگر سرمربی ما نباشد. با این حال او در جلسه فنی با اینکه ناراحت بود و حال خوبی نداشت درباره شانس قهرمانی استقلال و تاثیرگذاری ما صحبت کرد. ما آن بازی به خاطر آقامجید(جلالی) هم قسم شدیم که پیروز شویم و از طرفی ذوب‌آهن هم روز خوبی نداشت و با اینکه برای قهرمانی یک مساوی احتیاج داشت، بازنده شد. 


وی درباره شایعاتی که درباره تبانی استقلالی‌ها با عیسی اندوی دروازه‌بان وقت ذوب‌آهن مطرح شد، تاکید کرد:‌ این بحث زمانی می‌توانست حقیقت داشته باشد که سال بعد اندوی به تیم ما می‌آمد یا به استقلال می‌رفت. قهرمانی برای هر بازیکنی ارزشمند است و دروازه‌بان خوبی مثل اندوی هرگز چنین کاری نمی‌کند. او بعد از آن بازی هم به لیگ فرانسه رفت. حتی یادم هست چون ما و ذوب‌آهن دو تیم صنعتی بودیم شایعه ای بود که ممکن است تبانی کنیم تا ذوب‌آهن قهرمان شود. به هر حال این صحبت‌ها همیشه است و وقتی جام به ذوب نرسید، برخی این شایعات را مطرح کردند. 


مهاجم سابق فولاد ادامه داد: من دقیقا یادم است که ذوب‌آهن در آن بازی موقعیت های خوبی داشت اما شاید استرس و بی دقتی اجازه نداد آن ها توپ ها را به گل تبدیل کنند. از طرفی گلر ما هم خوب کار کرد، اما اندوی هم مقصر نبود. گلی که من در آن بازی زدم را هیچ دروازه‌بانی نمی‌توانست بگیرد. من توپ را به کنج دروازه فرستادم و اصلا تقصیر اندوی نبود. 


قاضی درباره مصاحبه امیر قلعه‌نویی بعد از قهرمانی استقلال مبنی بر اینکه «جلالی خیلی مرد است» تاکید کرد: دقیقا مصاحبه او را یادم است. من همیشه نسبت به آقامجید جلالی هم ارادت دارم چون برای خودم و فوتبال خیلی زحمت کشیده است. آن روز آقامجید در جلسه فنی قبل از بازی گفت بازی امروز شما تا سالها در ذهن همه ماندگار می‌شود و دقیقا هم این اتفاق افتاد و حالا با گذشت سال‌ها همه یادشان است که ما استقلال را قهرمان کردیم.

بیشتر بخوانید:

چه کسانی می‌خواستند استقلال قهرمان نشود؟

حمیداوی شهرخودرو را ۴۳ میلیارد تومان خرید

 

 

تگ ها


فوتبال ایران محمد قاضی شهر خودرو فوتبال