قانع: برای کسب سهمیه مسابقات تلاش می‌کنیم

مربی تیم ملی هندبال بانوان گفت: تلاش می‌کنیم سهمیه مسابقات جهانی را به دست آوریم اگرچه در این راه کار سختی در پیش داریم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وی در پاسخ به این سوال که ترکیب نهایی تیم چه زمانی مشخص می‌شود، گفت: در اردوی بعدی ۲۲ بازیکن دعوت خواهند شد و در ادامه و اردوهای بعدی در خصوص نفرات به جمع‌بندی خواهیم رسید و در مدت زمان باقی مانده روی تاکتیک و تکنیک بازیکنان کار می‌کنیم.

مربی تیم ملی هندبال بانوان در مورد لزوم برگزاری بازی‌های تدارکاتی و اردوی برون مرزی با توجه به تعطیلی چندین ساله تیم هندبال بانوان تصریح کرد: فدراسیون برای برگزاری یک بازی دوستانه برنامه‌ریزی کرده اما هنوز میان دو کشور مردد هستیم. اگر این بازی تدارکاتی برگزار شود مطمئنا به آمادگی بازیکنان کمک و  سبب می‌شود با آمادگی بیشتری وارد مسابقات شویم. با توجه به اینکه مدت زمان کمی تا مسابقات داریم، یک یا دو بازی تدارکاتی به تیم و بازیکنان کمک زیادی خواهد کرد.

قانع در خصوص حضور دو بازیکن روس در اردوی تیم ملی زنان گفت: یکی از رقبای ما در مسابقات آسیا ازبکستان است. سطح و مدل بازیکنان این کشور یا همان شوروی سابق، به بازیکنان روس نزدیک است. بنابراین این دو بازیکن خیلی به ما کمک خواهند کرد تا در دفاع و حمله مقابل آنها به آمادگی بیشتری برسیم.

مربی تیم هندبال بانوان در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال جهانی شدن تیم ملی هندبال زنان وجود دارد، تاکید کرد: اول باید از مسئولان فدراسیون تشکر کرد که نگاهی ویژه‌ به هندبال بانوان دارند و با توجه به اینکه ۶ سهمیه جهانی در آسیا توزیع می‌شود، تصمیم گرفتند تیم را اعزام کنند. کار ما سخت است چون در دوره قبل در مسابقات شرکت نکردیم و هر غیبت فاصله ما را تا سکوهای آسیا بیشتر خواهد کرد. از طرفی چهار تیم در آسیا هستند که حرف اول را می‌زنند و به سطح بازی‌های اروپا خیلی نزدیک هستند. اگر این چهار کشور را کنار بگذاریم، ازبکستان، هنگ کنگ و حتی کره شمالی را به عنوان رقیب پیش رو داریم که رقبای سختی برای ما هستند. تلاش می‌کنیم  که کسب سهمیه محقق شود اما کار سختی در پیش داریم. امیدوارم اتفاق خوبی برای ایران رقم بخورد و جهانی شویم.

تگ ها


هندبال بانوان هندبال هندبال