قدرنشناس مثل سیمئونه؛ حق ژوائو نیمکت نبود

ستاره ۱۲۶ میلیون یورویی اتلتیکو بهترین بازیکن تیمش برابر لایپزیش بود در حالی که تنها ۳۲ دقیقه فرصت حضور در میدان را پیدا کرد....

به گزارش "ورزش سه"، ژوائو فلیکس شاید تنها نکته مثبت اتلتیکو در شب شکست از لایپزیش و حذف از لیگ قهرمانان بود. ستاره گران قیمت پرتغالی در شهری که فوتبالش را از آن شروع کرده بود(لیسبون)، تا دقیقه ۵۸ روی نیمکت حضور داشت و زمانی که به جای هررا وارد زمین شد، روند بازی را به شکلی ملموس به سود اتلتیکو تغییر داد.

تیم دیه گو سیمئونه با یک گل عقب بود اما ژوائو با رفتن به سمت چپ و به عنوان یک بال چپ، خیلی سریع با دو حرکت موثر نشان داد که نیمکت نشینی او تصمیمی اشتباه بوده است. ژوائو در همکاری خوب با کاراسکو خط دفاع لایپزیش را چندین بار آزار داد و در نهایت با یک حرکت رو به جلوی عالی و روی یک و دو با دیه گو کاستا با گلر تک به تک شد تا با خطای مدافع یک پنالتی برای تیمش بگیرد.

او در حضور دیه گو کاستا که معمولا پنالتی های اتلتیکو را می زند، توپ را گرفت و در تیم هم کسی با پنالتی زدن او مخالف نبود. ژوائو که مسئولیتی بزرگ در حساس ترین مقطع بازی را برعهده گرفته بود، با خونسردی پشت توپ قرار گرفت و پنالتی را به گل تساوی بخش تیمش بدل کرد.

ژوائو در شب حذف اتلتیکو با حرکات موثر رو به جلوی خود و نفوذ در بین خطوط لایپزیش، خطرناک ترین بازیکن تیمش بود و در پایان از اینکه نمایش خوبش نتوانسته مانع از حذف شان شود، ناراحت تر از همیشه به نظر می رسید.

ژوائو پس از فصلی درخشان در بنفیکا بود که با قراردادی به ارزش ۱۲۶ میلیون یورو راهی اتلتیکو شد تا گران قیمت ترین بازیکن تاریخ این باشگاه شود. اولین گل او در بازی دوستانه پیش فصل برابر رئال و پیروزی عجیب ۷-۳ بر کهکشانی ها بود. او سپس برابر یوونتوس هم دبل کرد اما با شروع بازی های رسمی، افت ژوائو هم شروع شد.

 حضور به عنوان بال راست یا مهاجم دوم که پست های دلخواه او نبودند، از دلایل عدم درخشش او در ابتدای فصل بود. دیه گو سیمئونه در پیدا کردن منطقه ای درست برای ژوائو ناتوان نشان می داد و این بازیکن در هر بازی تنها چشمه هایی از استعداد بالای خود را به رخ می کشید؛ از جمله حرکت مارادونایی در اولین بازی فصل برابر ختافه. او سپس در بسیاری از بازی ها نشانی از یک خرید بزرگ نشان نداد.

همچنین دو مصدومیت غیرمنتظره را می توان مانعی دیگر در راه اثبات ارزش های ژوائوی ۲۰ ساله عنوان کرد. او که برای بنفیکا ۲۰ گل زده بود، به دلیل مصدومیت، مدت ها از ترکیب اتلتیکو دور ماند اما بازی شب گذشته برابر لایپزیش ثابت کرد که می توان روی توانایی های او حساب کرد و به وی اعتماد داشت. ستاره ای که باکیفیت و بسیار بااستعداد است و البته باشخصیت و مسئولیت پذیر. به قول هم تیمی هایش، او باید روی بهترین بازیکن دنیا شدن تمرکز کند.

اولین فصل ژوائو در اتلتیکو برای او سخت سپری شد و در ۳۶ بازی تنها ۹ گل به ثمر رساند با این حال پس از آلوارو موراتای ۱۶ گله، دومین گلزن برتر تیمش لقب گرفت. بسیاری معتقدند فصل بعد اگر ژوائو به ثبات لازم برسد، اتلتیکو با او روزهای روشنی در پیش خواهد داشت و ثابت خواهد کرد که تک تک یوروهایی که به پایش ریخته شده، ارزشش را داشته است.

تگ ها


اتلتیکو مادرید ژائو فلیکس