قدر طارمی را در ایران نمی دانستند

یک بازیکن پرتغالی ضمن تمجید از عملکرد مهدی طارمی، ضمن اشاره به مشاوره اش به باشگاه ریوآوه برای جذب او گفت: طارمی دیر به فوتبال اروپا نیامده و هنوز برای انجام بهترین کارها زمان دارد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، سایت «desporto ao minuto» پرتغال در مصاحبه ای ویژه با دیگوآمادو یکی از بازیکنان پرتغالی که سابقه بازی در تیم الغرافه قطر در کنار مهدی طارمی را دارد، به بررسی عملکرد این مهاجم ایران پرداخت.

آمادو گفت: طارمی می تواند از این هم بیشتر پیشرفت کند؛   چه در تیم های بزرگ پرتغال چه در دیگر لیگ های معتبر اروپا. فکر می کنم او می تواند به یکی از سه تیم بزرگ پرتغال منتقل شود.

این بازیکن پرتغالی ادامه داد: وقتی طارمی در آستانه انتقال به پرتغال بود، از تیم ریوآوه با من تماس گرفتند و نظرم را خواستند. دیدگاه من نسبت به این بازیکن بسیار مثبت بود. البته او کیفیت زیادی دارد و کسی نمی تواند این بازیکن را زیر سئوال ببرد.

آمادو افزود: دوستانم در قطر از من سئوال می کردند که چرا طارمی با وجود پیشنهادات بهتر، ریوآوه را انتخاب کرد. به آنها گفتم اگر طارمی ۶ ماه خوب را در پرتغال سپری کند بدون شک تیم های بزرگ این کشور سعی در جذب او خواهند داشت.

این سایت پرتغالی در ادامه اعلام کرد که علاوه بر تیم های پورتو، اسپورتینگ و بنفیکا پرتغال، این بازیکن ایرانی مد نظر تیم استون ویلا انگلیس هم قرار گرفته است. آمادو که خودش سابقه بازی در تیم شفیلد انگلیس را دارد در این ارتباط گفت: طارمی می تواند با فوتبال انگلیس هم سازگار بشود. او قدرت زیادی دارد و خارق العاده است. بسیاری از گل هایی که طارمی به ثمر می رساند حاصل هوش و زکاوتش است. او می تواند خودش را با هر لیگ فوتبال هماهنگ کند و فوتبال انگلیس برایش مشکل نیست.

هم تیمی سابق طارمی در تیم الغرافه در ادامه این گفتگو تئوری دیر رسیدن این مهاجم ایران به فوتبال اروپا را رد کرد و اظهار داشت: طارمی هنوز برای انجام بهترین کار در فوتبال اروپا زمان دارد. در کشورهای عربی و در این مورد ایران به بازیکنانی که تلاش می کنند دیده شوند بی توجهی می‌شود و قدرشان را نمی دانند. حتی اگر آن بازیکنان در کشورش موفق باشد هیچ موقع در خصوص او خیلی صحبت نمی شود ولی او در اروپا می تواند مردم را به خود جذب و پیشرفت کند. طارمی علاوه بر کیفیت فنی، خصوصیات انسانی خارق العاده ای دارد که این خودش، نصفِ راه موفقیت است.

آمادو با بیان اینکه هنوز با مهاجم تیم ملی ایران در ارتباط است ادامه داد: ما هرازگاهی با هم صحبت می کنیم. طارمی در تلاش برای یادگیری زبان پرتغالی است و خیلی خنده دار صحبت می کند. خیلی خوب است که ما این ارتباط دوستانه را هنچنان حفظ کرده ایم.

بازیکن پرتغالی در پایان درباره احتمال گلزنی طارمی در دیدار فردا ریوآوه مقابل پورتو گفت: نمی توانم بگویم او صد درصد مقابل بنفیکا گل می زند اما بدون شک مشکلات زیادی برای خط دفاعی ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:

طارمی سردرد سه تیم بزرگ پرتغالی!

از طارمی تا وولی؛ درخشش مهاجمان آسیایی در اروپا

 

 

تگ ها


تیم فوتبال ریوآوه پرتغال مهدی طارمی بنفیکا فوتبال