Banner

قدوس: به خاطر مسائلی که پیش آمده عذرخواهی می‌کنم

ملی‌پوش ایرانی تیم آمیان گفت: اکنون نمی‌خواهم حرفی بزنم و به آینده موکول می‌کنم. البته به خاطر مسائلی که پیش آمده عذرخواهی می‌کنم....

به گزارش مدال، و به نقل از روزنامه Aftonbladet سوئد، با رای صاده از سوی فیفا سامان قدوس با شکایت باشگاه اوئسکا اسپانیا 4 ماه از بازی محروم شد و 4 میلیون یورو نیز باید بابت غرامت پرداخت کند. باشگاه اوسترشوندس سوئد نیز از 2 پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شده است. آنها ظرف 3 هفته آینده فرصت اعتراض به دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزشی (CAS) را دارند.

سامان قدوس تابستان سال گذشته راهی اسپانیا شد و قراردادی داخلی با باشگاه اوئسکا امضا کرد. این بازیکن ایرانی پس از بازگشت به سوئد  و مذاکره با باشگاه اوسترشوندس پیشنهاد تیم آمیای فرانسه را پذیرفت و بدون توجه به قراردادی که در اسپانیا امضا کرده بود به لیگ لوشامپیونه پیوست. باشگاه اوئسکا نیز با استناد به قراردادهای امضاشده با همتای سوئدی و سامان قدوس به فیفا شکایت کرد که در نهایت منجر به محرومیت‌ها و جریمه سنگین مالی آنها شد.

ملی‌پوش ایرانی تیم آمیان فرانسه که طی روزهای اخیر پس از اعلام رای فیفا از دسترس رسانه‌ها خارج شده است در نخستین واکنش رسمی خود درباره این محرومیت به روزنامه Aftonbladet گفت: اکنون نمی‌خواهم حرفی بزنم و به آینده موکول می‌کنم. البته به خاطر مسائلی که پیش آمده عذرخواهی می‌کنم.

دانیل کیندبرخ، رئیس پیشین باشگاه اوسترشوندس سوئد و مخالف اصلی انتقال قدوس به اوئسکا اسپانیا و پیوستنش به آمیان فرانسه می‌گوید: در هفته بیست‌سوم فصل گذشته لیگ برتر سوئد بود که قدوس پیش من آمد و گفت می‌خواهد با برادرش برای بازدید از باشگاه اوئسکا به اسپانیا برود. درخواست او را پذیرفتم و تاکید کردم که نباید هیچ‌گونه قراردادی را در اسپانیا امضا کند زیرا هنوز توافقی با آنها نداریم و بدون مدیر برنامه‌هایش راهی این سفر شد. سامان در اسپانیا پای برگه‌هایی را امضا کرد که به زبان این کشور بود و نمی‌دانست چه چیزهای هستند . زمانی که تصاویرش را کنار یک مدیر برنامه اسپانیایی دیدم به برادر سامان زنگ زدم و گفتم در اسپانیا چه می‌کنید. او به من گفت این برگه‌های امضا شده فقط مربوط به آزمایش‌های پزشکی هستند. زمانی که آنها از سفر اسپانیا بازگشتند به اتفاق یک متخصص در باشگاه گردهم آمدیم تا برگه‌های امضا شده در باشگاه اوئسکا را بررسی کنیم. سامان قدوس وقتی واقعیت‌ها را فهمید صورتش سفید شد! این فقط یک قرارداد پزشکی نبود و شامل انتقال سامان قدوس به اوئسکا نیز می‌شد. قدوس به من گفت نمی‌خواهد در اوئسکا بازی کند تا قراردادش فسخ شود. به سامان و برادرش گفتنم که آنها فریب خوردند و او چیزی را امضا کرد که نمی‌دانست چیست.

نناد لوکیچ، مدیربرنامه‌های سامان قدوس نیز اظهار داشت: ما پروسه اعتراض را به صورت جدی  آغاز کردیم زیرا معتقدیم قدوس در اسپانیا مورد فریب قرا گرفت. دیروز با سامان صحبت کردم و البته شرایط خوبی ندارد. فقط باید تاکید کنم در ماجرایی که رخ داد من هیچ نقشی نداشتم و از رسانه‌ها می‌خواهم به من زنگ نزنند.

بیشتر بخوانید:

بازتاب محرومیت سامان قدوس در یک سایت آلمانی‌زبان

اعتراض اوسترشوند به فیفا در خصوص حکم سامان قدوس

نقره داغ به سبک فیفا/ آمیان هم از قدوس شاکی می‌شود؟

 

 

 

تگ ها


آمیان سامان قدوس محرومیت سامان قدوس فوتبال