قدوس- کاکوتا؛ رویایی که خیال خام بود

هنگامی که گال کاکوتا در تابستان گذشته بازگشت بسیاری از هواداران آمیان با شور و شوق زیاد در رویایی یک زوج بازیسازی با حضور او و سامان قدوس بازیکن ۲۸ ساله و ایرانی بودند؛ ۹ ماه بعد اما این رویا در نهایت یک خیال خام ناتمام بود....

به گزارش مدال و به نقل از le۱۱amienois با انجام دقایقی کم در هفت بازی سامان قدوس فصل ناامید کننده ای داشت. محرومیت فیفا به خاطر انتقال متوقف شده در آگوست ۲۰۱۸، این بازیکن بین المللیی ایرانی بیش از چهار ماه از حضور در میادین دور شد. در همین حال گال کاکوتا تلاش می کرد تا جای خودش را در بخش تهاجمی آمیان باز کند. بازیکن سابق چلسی با دو گل و ۵ پاس گل در ۲۴ بازی در نهایت عملکرد نسبتا خوبی  از خودش به جا گذاشت که بیشتر آن به خاطر بازی خوبش برابر پاری سن ژرمن و یک گل و دو پاس گلش در این بازی است. سامان قدوس هم منتظر سفر به مارسی ماند و در آخرین بازی فصل در حالی که در دقیقه ۸۰ به زمین آمد گل  مساوی آمیان را در وقت های اضافه به ثمر رساند.


با اینحال هم از نظر تیمی و هم از نظر فردی، سامان قدوس و گال کاکوتا فصلی که انتظار می رفت را تجربه نکردند. مهمتر از همه آن ها به ندرت توانسته اند با هم بازی کنند. برای پیدا کردن اولین بازی مشترک این بازیکن ، بایدبه دومین بازی فصل و دیدار برابر لیل رفت که اولین برد این فصل برای آمیان رقم خورد جایی که سامان قدوس ضدحملات سریع و ویرانگر را  از سمت راست آغاز کرده و فشار زیادی را روی لیل آورد. از آن زمان این دو فقط ۵۵ دقیقه (۴۵ دقیقه برابر متز و ۱۰ دقیقه مارسی) با هم بازی کرده اند که این می تواند فصل دردناک آمیان را نشان دهد.


سامان قدوس در پایان فصل بازگشت خوبی داشت . گائل کاکوتا بازیکن متناقض اما با استعداد می توانست در صورتی که قدوس در تیم حضور داشت درخشش بیشتری داشته باشد. لوکا السنر سرمربی آمیان در طول فصل نتوانست این دو بازیکن را همزمان باهم داشته باشد. او در فوریه گذشته گفت:"  در برابر لیل ما این دوبازیکن را همزمان با هم داشتیم و شرایط خیلی خوب پیش رفت. با وجود این دو بازیکن ما می توانیم توپ را در اختیار آن ها قرار بدهیم تا شرایط خوبی را به وجود بیاورند." 


متاسفانه پایان زودهنگام لیگ فرانسه و پیامدهای سنگین آن برای آمیان یعنی سقوط به لیگ۲، به طور قطع پایانی است بر رویای شکل گیری این زوج تهاجمی. با درخواست های متعددی که باشگاه های لیگ۱ برای گائل کاکوتا آمده او مشکلی برای تیم جدید نخواهد داشت .در مورد سامان قدوس او یک فصل دیگر با آمیان قرارداد دارد هرچند مساله دستمزد او می تواند تصمیمات تازه ای را رقم بزند.

بیشتر بخوانید:

ضرر قدوس و آمیان از تصمیم دولت فرانسه

علاء عباس: فدراسیون پاداش برد برابر ایران را نمی دهد

 

تگ ها


آمیان فوتبال جهان سامان قدوس فوتبال