قرارداد استقلال با مرادی و بابایی غیرقانونی است

باشگاه ماشین‌سازی به عقد قرارداد و مذاکره استقلال با بازیکنان این تیم واکنش تندی نشان داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته استقلال با بابک مرادی، هافبک فصل گذشته ماشین‌سازی قرارداد بست و ساعاتی قبل هم وارد مذاکره با پیمان بابایی شد که هر دو بازیکن با وجود داشتن قرارداد با تیم تبریزی، پای صحبت و قرارداد با آبی‌ها نشسته‌اند.

باشگاه ماشین‌سازی تبریز با انتشار بیانیه‌ای به عقد قرارداد غیرقانونی استقلال با این بازیکنان واکنش نشان داد و در پیامی نوشت:

«قراردادهای غیر منطقی و غیرقانونی با بازیکنانی که هنوز با باشگاه قبلی خود قرارداد دارند، تبدیل به یک بدعت نامبارک شده و ظاهرا اراده‌ای جهت جلوگیری از آن وجود ندارد و باید تاوان قهرمان نشدن استقلال را کل فوتبال ایران باید بدهد و متاسفانه هیچ نهادی نیز به آن ورود نمی‌کند.


در شرایط حساس اقتصادی کشور نقل و انتقالات فوتبالی ما به سمتی می‌رود که روشنگری برای مردم باعث شرم خواهد بود و مبالغی در آن رد و بدل می‌شود که خیلی فراتر از حقوق یک عمر کارمندی است و در روزهای گذشته نیز باشگاه استقلال تهران نقش اصلی را در افزایش بی‌حد و اندازه این رقم‌ها داشته است.


متاسفانه مدیران این باشگاه تحت تاثیر شکست در فینال جام حذفی کشور، با رویه‌های غلط وارد این بازار شده‌اند و روزانه با ده‌ها بازیکن مذاکره و پیشنهاد چندین میلیاردی ارائه می‌دهند و در نهایت بدون عقد قرارداد آنها را با ادعاهای میلیاردی روانه بازار می‌کنند و کسی پاسخگوی این ضربه ناجوانمردانه به فوتبال نیست.


دیروز استقلال در شرایطی با بابک مرادی عقد قرارداد کرده است که این بازیکن با باشگاه ماشین‌سازی تبریز قرارداد ثبت شده دارد و بدون رضایت این باشگاه هرگونه عقد قراردادی تخلف است و امروز پیمان بابایی دیگر بازیکن این باشگاه علی‌غم داشتن قرارداد ثبت شده پای میز مذاکره با این باشگاه نشسته است و متاسفانه ارقام پیشنهادی به اندازه‌ای بالا بوده است که بازیکنان تحت قرارداد راضی به محرومیت ۶ ماهه و دوری از میادین می‌شوند.


در شرایط فعلی ما به کرات شاهد این قانون شکنی ها هستیم و مبالغ هنگفت چشم قانون را کور کرده است و آیا محرومیت ۶ ماهه بازیکن ضرر و زیان باشگاه قبلی را تامین خواهد کرد؟ آیا قرارداد های چندین ساله که یکی از ارکان اصلی حرفه‌ای‌گری است با این موضوع زیر سؤال نمی‌رود؟ و موضوع مهم‌تر اینکه آیا باشگاهی غیر از استقلال که داغ شکست در فینال را دارد چنین کاری می‌کرد با سکوت قانون مواجه می شد؟


کاش آقایان «علاج واقعه قبل از وقوع» کنند تا از ایجاد بحرانی بزرگ برای فوتبال کشور جلوگیری شود.»

بیشتر بخوانید:

فسخ قرارداد مدافع ماشین سازی مثل مظاهری!

ماشین سازی چهارمین بازیکن جدید را به خدمت گرفت

 

 

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۳۹۹ استقلال تهران پیمان بابایی بابک مرادی فوتبال ایران استقلال ماشین سازی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال