قرارداد سه ساله؛ تصمیم خوب باشگاه مس

باشگاه مس کرمان با رضا مهاجری سرمربی فصل گذشته نساجی و ماشین سازی قرارداد سه ساله بسته است؛ مربی ای که در کارنامه او صعود به لیگ برتر به همراه تیم سیاه جامگان دیده می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مس از جمله تیم های دسته اولی است که در فصول گذشته برای صعود به لیگ برتر تلاش وافری داشت اما همواره سر بزنگاه کم آورد و از صعود به لیگ برتر بازماند. فصل گذشته هم این طور بود و در نهایت با یک گل کمتر نسبت به تیم آلومینیوم اراک لیگ یکی ماند. یکی از دلایل امر می تواند جابجایی زیاد مربی در این تیم در فصول اخیر باشد. البته این قاعده بد نه فقط در تیم مس کرمان بلکه در همه تیم های دسته اولی وجود دارد. به خصوص تیم های مدعی. هر تیمی از صعود باز می ماند فصل بعد مربی اش تغییر می کند. البته در این بین استثنائاتی  هم وجود دارد؛ نمونه اش بادران که این فصل از صعود به لیگ برتر باز ماند به عنوان یک تیم مدعی اما قرارداد فرهاد کاظمی را تمدید کرد. 

جای قرارداد دو یا سه ساله در تیم های دسته اولی به منظور برنامه ریزی برای صعود به لیگ برتر خالی است؛ این قراردادها جدا از حاشیه امنیتی که برای مربی ایجاد می کند موجب می شود راه صعود به لیگ برتر برای تیم های مدعی از جمله مس کرمان هموار شود. قرارداد سه ساله یعنی تعیین استراتژی برای تیم؛ یکی از دلایل عدم موفقیت تیم ها به خصوص در دسته اول جدا از تغییر کادر فنی تغییر تیم در هر فصل است. هر مربی سلایق خاص خودش را دارد و طبیعی است دست به تغییر در ترکیب تیم بزند در حالی که تیمی موفق تر است که برای فصل جدید کمترین تغییر را در ترکیب تیمش داشته باشد. پرسپولیس در ۴ فصل اخیر اگر قهرمان لیگ برتر شده جدا از کیفیت فنی بازیکنان هماهنگی آنها بوده چون سال ها در کنار هم بازی می کنند اما در ایران آن چیز که مطلوب تر است جذب زیاد بازیکن در ابتدای فصل است که بدون شک به خاطر تعداد بالای خروجی ها انجام می شود. 

موفقیت در لیگ یک با یک نگاه اشتباه تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می کند در حالی که در سایه صعود به لیگ برتر باید به زیر ساخت ها، بازیکن سازی و بالا بردن سطح کیفی بازی تیم برای نزدیک شدن به لیگ برتر توجه کرد. بدون شک عقد قرارداد سه ساله با رضا مهاجری به این مربی و مس کمک خواهدکرد در سایه آرامش در پی اهداف خود باشند. حضور یک مربی لیگ برتری هم کمک می کند مس از هم اکنون با فضا و چگونگی بازی در لیگ برتر آشنا شود. به خصوص که تیم های رضا مهاجری همواره در لیگ برتر خوب فوتبال کرده اند.

بیشتر بخوانید:

رضا مهاجری سرمربی مس کرمان می‌شود

مهاجم مس کرمان در آستانه حضور در ذوب آهن

 

 

تگ ها


رضا مهاجری دسته یک مس کرمان فوتبال