قرار نیست به‌خاطر بدهی فوتبال را تعطیل کنیم

نشست هم اندیشی نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال و از اعضای مجمع به میزبانی مجموعه بادران برگزار شد....

به گزارش ورزش سه ، شهره موسوی مدیرعامل باشگاه در ابتدای این نشست به حاضران و میهمانان خوش آمد گفت و گفت: نه به عنوان یکی از کاندیداهای هیات رییسه بلکه به عنوان یکی از اعضای مجمع خوشحالم که میزبان این نشست هستیم و باور دارم همه ما باید به رای مجمع فدراسیون فوتبال احترام بگذاریم. هر فردی که انتخاب شود باید مورد حمایت همه خانواده فوتبال قرار بگیرد و در این مسیر یکدل و متحد باشیم و به هیات رییسه جدید کمک کنیم.

چشم انداز ده ساله فوتبال ایران

مصطفی آجورلو که به عنوان نخستین نامزد در این نشست حضور یافت ضمن قدردانی از باشگاه بادران و هیات فوتبال استان تهران در تشریح برنامه هایش گفت:من پیش از ارائه برنامه تفصیلی چشم انداز ۱۰ ساله مورد نظر و افق ۱۴۱۰ را در اختیار اعضای مجمع قرار دادم تا در این خصوص نظرات خودشان را بیان کنند. این افقی است که باید چشم انداز اهداف و برنامه های آتی فدراسیون باشد.اگر نخواهیم به آینده و اهداف بلند مدت فکر کنیم اسیر روزمرگی خواهیم شد و توسعه فوتبال با این نگاه تحقق پیدا نمی کند.ما باید به شکلی برای آینده ریل گذاری کنیم که در مسیر پیشرفت قرار بگیریم.


استقلال فوتبال یکی از بخش های اصلی برنامه من است به این معنی که فوتبال روی پای خودش بایستد و البته قدرتمند باشد همچنین ثروت های خودش را نقد کند. استقلال فوتبال بدون تاثیرپذیری از شاخصه های سیاسی اما با تعامل، کمک و همدلی همه نهادها و دستگاههای کشور تحقق می یابد.

حلقه مفقوده و کار اصلی ما اقتصاد فوتبال است

برای ایجاد تحول در فوتبال نیاز به کار و تلاش شبانه روزی داریم. اگر توانستیم مجموعه ورزشی و استادیوم پاس را در ۱۱ ماه بسازیم به این معنی است که می شود در فوتبال کشور کار کرد.آقای یزدانی خرم می گفت من شاهد بودم که شما یک زمین بایر را به یک باشگاه تیدیل کردید.خانم موسوی نایب رقیب من هستند اما چنین نگاهی ندارم و امروز باید بگویم تفکر ما برای توسعه و پیشرفت اقتصاد فوتبال بر اساس همین الگو است.

وقتی یک مجموعه اقتصادی می تواند به این شکل وارد فوتبال شود و کار کند باید به این مسئله فکر کنیم که می شود فوتبال را به ثروت واقعی خودش رساند. اقتصاد موضوع اصلی برنامه های من است چرا که اگر مشکل اقتصادی فوتبال را حل کنیم سایر برنامه ها و اهدافمان محقق خواهد شد.حلقه مفقوده و کار اصلی ما در فوتبال موضوع اقتصاد و کسب درآمد است.

تشکیل شورای عالی فوتبال

ما در فوتبال حرف سیاسی نداریم ، محور کارمان تعامل و همکاری است. اگر نگاه ما توسعه و پیشرفت است نباید مرزی قائل باشیم. قبل از ورود به انتخابات پیشنهاد تشکیل شورای عالی فوتبال کشور را دادم واگر من رییس شوم از همه این عزیزان و روسای سابق فدراسیون ها دعوت می کنم که بیایند و این شورا را تشکیل بدهند تا به فوتبال کشور کمک کنند. بیایند و از تجربیات خودشان برای اداره فوتبال بگویند ، اگر اشتباهی داشتند ما تکرار نکنیم و اگر کار خوبی کردند همان مسیر را ادامه بدهیم.

نگاه عادلانه به فوتبال بانوان

نقش بانوان در فوتبال نباید کمرنگ دیده شود. باید نگاهی همراه با عدالت به فوتبال بانوان داشته باشیم.شایسته نیست که بازیکنان و مربیان قراردادهای ناچیز و پایین ببندند و همان مبالغ را هم دریافت نکنند. باور من این است که بانوان در فدراسیون فوتبال باید مستقل و قدرتمند باشند و در خصوص سرنوشت خودشان تصمیم گیری کنند. کمیته های تخصصی بانوان در همه بخش ها توسط خودشان اداره شود.


کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال اضافه کرد:شفافیت و صداقت برای من شعار نیست. من خودم را موظف می دانم که در قبال عملکرد خودم پاسخگو باشم و در خصوص فعالیت ها به شکل شفاف و جامع گزارش بدهم. شفافیت به همین معنی است که چیزی برای پنهان کردن نداشته باشیم و فوتبال را در یک اتاق شیشه ای اداره کنیم. اجازه بدهیم ما را نقد و قضاوت کنند و هراسی از قضاوت شدن نداشته باشیم.همه ما باید به دنبال فوتبال پاک باشیم. باید به دنبال اجرای عدالت و سلامت در فوتبال باشیم.

نباید از مشکلات بترسیم

آجورلو گفت:ما باید از چهره های فوتبالی در بخش های مختلف استفاده کنیم. باید از وجود دایی کریمی مهدوی کیا یا شکوری و دقیقی استفاده کنیم.علی دایی نماد و اعتبار کشور ماست، از چنین شخصیتی کمک نگیریم؟ اینها آینده فوتبال ایران هستند. من قرار نیست تا ابد بمانم، باید ریل گذاری کنیم برای جوان تر ها و سرمایه های فوتبال کشور.فوتبال ۵۰۰ میلیارد بدهی دارد، اساسنامه باید به تصویب برسد، مشکل و کمبود داریم ، پرونده در فیفا داریم، حالا با توجه به همه اینها بترسیم و فوتبال را تعطیل کنیم؟ آن روز که این کشور تهدید شد نترسیدیم و به میدان رفتیم امروز هم نمی ترسیم و موفق می شویم. من قبل از اینکه ثبت نام کنم برنامه های اقتصادی خودم را مشخص کردم با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کردم و با ترسیم نقشه راه وارد میدان شدم.حالا از ۵۰۰ میلیارد بدهی بترسم؟ یا به این فکر کنم یک میلیارد به هر استان در سال نمی شود داد؟ پس فوتبال را باید چطور اداره کنیم؟ من باور دارم که می توانیم مشکلات فوتبال را حل کنیم با این باور که در مسیر همدلی و تعامل به پیش برویم و خواسته های خودمان را در کشور به درستی مطالبه کنیم. فکر می کنید بخش های مختلف کشور فوتبال را برابر مشکلات تنها می گذارند؟ باور من این است که تا امروز خواسته ها و انتظارات خودمان را بیان نکردیم. به سراغشان نرفتیم که کمک بگیریم. همه مشکلات فوتبال با حمایت و همدلی کشور حل می شود و فوتبال را تنها نمی گذارند.

تگ ها


فدراسیون فوتبال مصطفی آجورلو