قربانی: در ایران هر نیمه باید پانزده بار VAR گرفته شود

پیروز قربانی سرمربی رایکای بابل پس از شکست تیمش مقابل بادران گفت و گو کرد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم رایکای بابل دیشب در تهران مقابل تیم مدعی بادران سه بر یک شکست خورد تا با چهل امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار بگیرد. بعد از این بازی پیروز قربانی با خبرنگاران گفت و گو کرد. او گفت: بازی از جانب خودمان آن‌طور که باید خوب نبود. باید ذهنیت را عوض کنیم و این نیاز به زمان دارد. دنبال بهانه نیستم و این ذهنیت را عوض خواهم کرد. انشالله اگر سال دیگر هم قرار باشد در این تیم کار کنم دوست دارم تیمم فوتبال بازی کند. خیلی دقایق به هیچ عنوان راضی نبودم. شاید دقایق اندکی توانستیم کارهایی انجام بدهیم اما به نظرم راضی کننده نبود و بادران زورش از ما بیشتر بود.

قربانی ادامه داد: در جریان بازی شاید من عصبانی باشم و چیزی هم بگویم ولی بازیکنان در چند روزی که من در خدمتشان بودم با جان و دل بازی کردند. یک سری اتفاقات از اول فصل افتاده و این تیم علی‌رغم پتانسیل خوبی که بازیکنانش داشتند نتوانسته نتیجه بگیرد و این نیاز به زمان دارد تا بتواند از نظر روحی و روانی این‌ها را بازسازی بکند ولی اینکه خدایی نکرده بگویم این تیم فلان است این طور نیست. با آگاهی کامل این تیم را گرفتم. دنبال بهانه نیستم. کاری که انجام می‌دهم نیاز به زمان دارد. من دوست دارم تیمم فوتبال بازی کند و این نیاز به زمان دارد.مطمئنا سال بعد اگر در خدمت رایکا باشم تیمی می‌سازیم که فوتبال بازی بکند و نتیجه هم دنبالش باشد اما اینکه خدایی نکرده بخواهم بندازم گردن بازیکنم به هیچ عنوان من چنین اخلاقی ندارم. همه بازیکنانم با جان و دل زحمت می‌کشند و هر اتفاقی در زمین می‌افتد طبیعتا مربی در آن نقش دارد. شاید من نتوانستم خوب از آنها بازی بگیرم ولی هرچه زمان می‌گذرد شناخت ما نسبت به تیمی که می‌خواهم برای سال بعد انشالله بسازم بیشتر می‌شود. حیف که هفته‌های آخر است.

او افزود: یک جایی ما باید یک سری تابوها را بشکنیم. اینکه بگوییم داور خوب بود دروغ است. داور وقتی ضعیف است باید بگوییم. داور ضعیف بود. من کاری ندارم در نتیجه بازی تاثیرگذار بود یا نه. پنالتی که ما از این فاصله دیدیم دوستان من دیدند و می‌گویند نبوده. یک سری خطاها بود که حالت دوگانه رفتار می‌کرد. برای آن‌طرف می‌گرفت و برای این طرف نمی‌گرفت یا بالعکس. داد هر دو تیم را درآورد ولی چیزی که ضعیف است را باید بگوییم ضعیف است. پیروز قربانی اگر ضعیف است باید بداند ضعیف است. داوری امروز خیلی ضعیف بود. با احترام به دوستانی که هستند ولی ضعیف بود. یک سری تابوها را بشکنیم و کمیته انضباطی هم می‌خواهد یک سپری بسازد. به نظرم اشتباه است. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. همه وقتی یک چیزی را می‌بینند ضعیف است به نظر من باید درست شود. فوتبال ما دارد از داوری‌ما جلو می‌زند. شاید چند سال گذشته داوری ما از فوتبال ما جلوتر بود اما الان باید قبول کنیم داوری‌مان از فوتبالمان عقب افتاده.

قربانی در پایان درباره ورود کمک داور ویدئویی به ایران گفت: امیدوارم این اتفاق بیفتد. اگر VAR بیاید فوتبال ایران از یک جنبه دیگر خراب می‌شود. فکر کنم در هر نیمه ۱۵ بار باید بروند VAR ببینند. ما باید توان داوری‌مان را بالا ببریم. خیلی‌ها به حقوق داورها گیر می‌دهند من کاری به این ندارم. کیفیت باید در ایران بالا برود. ما در همه زمینه‌ها دنبال کمیت هستیم. فکر می‌کنیم کمیت در همه چیز بالا باشد ما داریم کار انجام می‌دهیم در صورتیکه این‌طور نیست. ما باید کیفیتی بالا برویم چه از لحاظ فوتبالی و چه داوری. من پیروز قربانی اگر بخواهم مربی خوبی باشم باید کیفیتم بالا برود. اگر مثلا روزی مثلا ۵ جلسه تمرین بگذارم، ۷۰۰ جلسه در سال تمرین برای تیمم بگذارم ولی کیفیت نداشته باشم هیچ فایده‌ای ندارد. ما متاسفانه در همه زمینه‌ها در کشورمان بیشتر از اینکه دنبال کیفیت باشیم دنبال کمیت هستیم و داوری هم بخشی از آن است.

تگ ها


دسته یک پیروز قربانی سایپا رایکا بابل