قربانی: معاون سابق باشگاه استقلال «عشقی» بازیکن می‌گرفت

پیروز قربانی در جدیدترین مصاحبه خود درباره وضعیت استقلال صحبت کرد....

پیروز قربانی، درباره پایان کار تیم فوتبال استقلال با رتبه سومی در هجدهمین لیگ برتر، اظهار داشت: با توجه به نوع یادگیری، آماده‌سازی و نوساناتی که در  نوع بازی کردن استقلال وجود داشت، باید بگویم که این تیم نتیجه بسیار خوبی گرفته است. باید از کادر فنی و بازیکنان استقلال تشکر کرد، چرا که آنها نتیجه‌ای بالاتر از چیزی که پیش‌بینی می‌شد و انتظار می‌رفت را کسب کردند. فکر نمی‌کردم استقلال بتواند رتبه سوم لیگ برتر را از آن خود کند. اگر استقلال در بازی با رقبایش مانند پرسپولیس، تراکتورسازی یا پدیده می‌توانست نتیجه‌ بهتری کسب کند در جایگاه بالاتری نیز قرار می‌گرفت.

وی با اشاره به قهرمانی پرسپولیس خاطرنشان کرد: دلیل اینکه پرسپولیس سه فصل پیاپی قهرمان می‌شود این است که ثبات دارد و همین عامل باعث شده به موفقیت برسد. شاید پرسپولیس خیلی قشنگ بازی نکند و تاکتیک خاصی نیز نداشته باشد، اما فقط با داشتن یک خط دفاعی منسجم توانسته سه فصل قهرمان لیگ برتر شود.

بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال راجع به اینکه این تیم باید چه برنامه‌ای برای فصل آینده‌اش داشته باشد، گفت: استقلالی‌ها باید ببینند که با خودشان «چند چند» هستند و می‌خواهند برای فصل بعد چه مربی‌ای را به باشگاه بیاورند. اینکه بخواهند فقط یک مربی معمولی خارجی بیاورند که فقط دهن هواداران را ببندند، کاری از پیش نخواهند برد. من به داخلی یا خارجی بودن مربی استقلال کاری ندارم؛ همه گرایش پیدا کردند که مربی خارجی در استقلال حضور داشته باشند، اما ما مربیان داخلی خوبی هم داریم که می‌توانند سرمربی استقلال باشند.  چیزی که مهم است اینکه اگر می‌خواهید قهرمان شوید باید یک تیم را در حد قهرمانی ببندید.

قربانی افزود: استقلال برای قهرمانی باید 4، 5 بازیکن تاپ بیاورد. من احترام زیادی برای بازیکنان حال حاضر قائلم اما بازیکنانی بیشتر در استقلال جذب شده‌اند که تازه 4، 5 سال دیگر خوب می‌شوند. باشگاه استقلال در کنار تفکری که برای جوان‌گرایی دارد باید تفکر قهرمانی نیز داشته باشد.

وی تصریح کرد: خدا را شکر دیگر معاون سابق باشگاه استقلال نیست که بخواهد «عشقی» یار بگیرد. مدیران کنونی باشگاه برای‌ من قابل احترام هستند، اما باید بگویم آنها نیز افراد فوتبالی نیستند. در این شرایط بهترین حالت این است که بازیکنان با نظر مستقیم فرهاد مجیدی جذب شوند، چرا که هر مربی دیگری که فصل آینده به استقلال بیاید فرهاد به عنوان دستیار او حضور خواهد داشت. پس بهتر است که او به همراه بیژن طاهری که سال‌هاست در استقلال حضور دارد مسئولیت جذب بازیکنان و یارگیری را بر عهده بگیرند.

بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال با اشاره به وجود کمیته فنی در باشگاه استقلال، خاطرنشان کرد: کمیته فنی در استقلال یک چیز فرمالیته است و بهتر است این کمیته را تعطیل کنند، چون کمکی به استقلال نکرده است. اگر این کمیته نباشد بهتر است چون بیشتر به مسائل حاشیه‌ای دامن می‌زند. در این باره باید سیستم حرف بزند، اما متاسفانه انتخاب‌های مهم را افراد انجام می‌دهند.

تگ ها


پیروز قربانی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال